Listopad 2012

O' little town... nééé,jen malý komiks :D

27. listopadu 2012 v 16:34 | Shayla |  TVOŘÍM...

Kdo si všimnul,tak už jsem ho asi před týdnem dala na deviantart,kdo ne,pochlubím se teď.
Malý vánoční komiks s puštíkem Mikulem pro náš školní časopis :)


Ve větší kvalitě si ho můžete prohlédnout ZDE

Blog oficiálně zprovozněn (znovu)

17. listopadu 2012 v 10:00 | Shayla |  AUTORČINY KECY
(Obrázek kreslený ještě pro původní komiks)
Chtěla bych vám radostně oznámit,že zprovozňuji tento blog (znovu).
Kdo nechápe to ''znovu'' tak to je tím,že tenhle blog tu byl už asi před rokem.Chtěla jsem ale začít znovu,proto jsem ten původní blog smazala a teď je tu tenhle. Doufám,že bude mnohem lepší,než předchozí a bude se vám líbit ;)

Tutoriál - Základní body k tvorbě komiksu

16. listopadu 2012 v 15:24 | Shayla |  TUTORIÁLY

 • Měj nápad. Čím originálnější a promyšlenější,tím lepší. Příběh z dob minulých se určitě bude lišit od toho z budoucnosti.
 • Drž se tématu. V příběhu například z doby kamenné si určitě pračlověk nezavolá z mobilu.
 • Popřemýšlej nad zápletkou a také jak příběh skončí.Já si například klíčové body v příběhu píšu do speciálního sešitu.
 • Jak bude příběh vypadat?
 • Hned na začátku se snaž čtenáře seznámit s postavami a klíčovým prvkem příběhu (např.,že hrozí zničení Země).
 • Nezapomeň,že tvůj příběh je komiks a ne knížka. Snaž se okénky komiksu vést příběh rychle kupředu.
 • Hezky vybarvený a propracovaný komiks bude lákavější,než odbylý.
 • Neprozraď všechna tajemství hned na začátku.Nech je pomalu vyplývat na povrch průběžně v příběhu.
 • Vymysli originální postavy.Navrhni jejich charakter.
 • Zkus si nakreslit tvé postavy v různých pozicích a s různými výrazy.Tak poznáš,kde chybuješ a co potřebuje doladit.
 • Pokud se tvůj komiks odehrává v určité zemi,nakresli si mapu toho světa a označ všechna důležitá místa. S příběhem,který se odehrává na více planetách to může být trochu problém.Ale i tady se snaž nakreslit si všechny důležité planety,pojmenovat je a něco o nich napsat.
 • Nakresli si podoby důležitých míst (třeba pohled na domek tvého hrdiny nebo na hlavní město tvého světa).
 • Nedělej okénka v komiksu moc malá nebo velká,pokud není potřeba.
 • Velikost a tvar okénka se může lišit podle toho,co se zrovna v komiksu děje.Například okénko s nějakou akční scénou bude určitě větší a jinak tvarované,než třeba okénko s mluvící postavou.
 • Bubliny s textem dávej mimo dosah důležitých věcí. Nesmí se ti stát,že by bublina překrývala hlavu postavičky,která zrovna mluví nebo postavičky,které to zrovna říká.
 • Bublina s mluveným textem je kulatá.Další druh bublin je třeba ten,kde postava přemýšlí-bublina bude mít tvar mráčku.Pokud postava křičí,bublina bude ježatá.
 • Kresli bubliny tak velké,aby se do nich pohodlně vešel text.Pokud bude bublina moc malá,text se ti do ní nevejde.Pokud moc velká,bude zbytečně zabírat místo.
 • Text piš spíše krátký a výstižný,než dlouhý,který akorát zpomaluje příběh.
 • Aby se dal text dobře přečíst,piš ho velkými tiskacími písmeny.
 • Snaž se,aby v každém okénku vypadaly postavy stejně.Pokud má postava v jednom okénku žluté tričko a krátké hnědé vlasy,v dalším nemůže mít modré tričko a dlouhe blonďaté vlasy.
 • Dodržuj pravopis. Text s hrubkami se moc dobře nečte.
 • Hlavně se u toho dobře bav. Když tě komiks nebude bavit,bude to znát na tvém díle

Tutoriály

16. listopadu 2012 v 15:22 | Shayla

Seznam tutoriálů:

Pokud tu chceš nějaký tutoriál, který tu není, napiš prosím dolů do komentářů.

Vaše tvorba

16. listopadu 2012 v 15:21 | Shayla
Zde jsou obrázky, které jste pro mně vytvořili vy.
Za všechny obrázky od vás moc děkuju :)

OBRÁZKY:

---------
---------
---------

Obrázky pro vás

16. listopadu 2012 v 15:20 | Shayla
(Obrázky staré, nové, prehistorické... :D)
Slíbila jsem ti nějaký obrázek?
Jestli už je hotový, určitě ho najdeš tady. Pokud se tu tvůj obrázek neobjeví do měsíce, zkus mi napsat na mail a připomenout se.


lynkyo
Shayla: GrovyleShayla: GliscorShayla: Flarintes
Shayla: BunearyShayla: ..:: Good night ::..Shayla: Altaria
Shayla: ..:: Summer ::..Shayla: Příprava na VánoceShayla: Tutud


O Autorce a O Blogu

16. listopadu 2012 v 15:16 | Shayla
Jméno: Lucka
Přezdívka: Shayla, Mop, Glady... mám mnoho přezdívek
Datum narozeni: 25. 9. 1997
Znamení: Váhy, Buvol, Líska, Hermés, Havran
Bydliště: Chodov u Prahy
Barva vlasů: Tmavě hnědá
Barva očí: Tyrkysovo (skor modro) hnědé
Blog založen: 20.2.2012
Webmiss: Shayla
Blog about: Stargate, My Life, Art, Photography
Původní blog: foxik1999.blog.cz
YouTube: TADY
Facebook: Neřeknu :P
E-mail: Taborta.Chronicles(zavináč)gmail.comNarodila jsem se dne 25. září 1997 kolem desáté hodiny večerní ve znamení Vah. V čínském horoskopu jsem Buvol, v keltském stromovém horoskopu Líska, v Olympském horoskopu mi náleží Hermés a v indiánském horoskopu jsem Havran.
Jsem spíše introvert, ale ráda trávím čas s lidmi mi nejbližšími. Jako správná Váha bych také měla být tvrdohlavá a tvořivá, což samozřejmě jsem. Nerada začínám rozhovory s cizími lidmi, tudíž mi dělá problém dojít třeba do trafiky a koupit časopis. To si raději zajdu do obchodu, kde se s paní pokladní nemusím bavit. Jsem smíšek a někteří říkají, že dokonce magor. Ano, samozřejmě, že jsem magor, vy to ještě nevíte? :D
Od narození mám ADHD, což je hyperaktivita s poruchou pozornosti. Dříve se tomuto postižení, ano, jsem přesně takhle postižená, říkalo lehčí mozková dysfunkce. A co to vlastně znamená? Znamená to, že můj mozek nepracuje přesně tak, jak by měl - nedokážu se dlouho na něco soustředit, jsem hodně náladová, mívám výpadky a také halucinace (hlasy v hlavě)... bohužel s tím nic nejde dělat, je to vrozené. Dále trpím skoliózou páteře, dyskalkulacií (porucha počítání) a alergií na prach, kočky, sinice, líh (výpary) a roztoče. V květnu pak trochu na pyly.
Moje IQ je 116, což je nadprůměrná inteligence. (Díky, Athéno.) Prý vystuduji vysokou školu a při vysoké pracovitosti mohu získat mimořádné pracovní místo, takže jsem na to docela zvědavá.
Jsem hrdá polokrevná, která uznává Olympské bohy.

V testu osobnosti mi vyšlo INTP.
Písmeno I značí introvertního člověka, který se dokáže soustředit na maličkosti a hlavně na myšlenky a pocity. Nevyhledává tolik kontakt s okolím, který mu někdy může být i nepříjemný a raději poslouchá, než aby se zapojil do konverzace. Obvykle předem promyslí, co řekne, než aby ze sebe chrlil nesourodé informace.
Písmeno N znamená, že intuice upřednostňuje myšlenky, teorie a fantazii. Takto orientovaný člověk rád dělá věci pokaždé jinak, zkoumá, co se proč a jak děje a jak by se to dalo dělat lépe. Spíše než praxe a to, co je, ho přitahuje budoucnost a různé abstraktní teorie.
Písmeno T charakterizuje člověka, který lépe pracuje s daty a čísly, než s pocity a lidmi. Tento typ bývá neústupný a neohleduplný. Myšlení dle něj vede k lepšímu řešení problémů a zakládá se na číslech, faktech a logice - pravdivý/nepravdivý, jestliže/pak.
Písmeno P znamená, že preferuje vnímání před úsudkem. Takový člověk spoléhá na subjektivní mínění a nechává si všechny možnosti otevřené. Nejlépe se mu daří pod tlakem, v časové tísni, když už je poslední možnost něco udělat. Takto založený člověk neplánuje - probudí se, usmyslí si, že si udělá výlet a všechno začne řešit teprve, až je to potřeba.

Nesnáším koprovou omáčku, debilní kecy, telenovely, matematiku a pomluvy.
Mezi mé oblíbené barvy patří zelená, modrá a fialová a mezi čísla 6 a 36. Z míst mám ráda například svojí postel nebo Londýn. Pod vodou to taky není k zahození.
Poslouchám vše, co se mi líbí a je mi jedno, že na to mají ostatní nějaké kecy.
Oblíbených filmů mám opravdu dost, tady je "pár" mých nejoblíbenějších:Happy Feet, Happy Feet 2, Avatar, S tebou mně baví svět, Flynn Carsen: Honba za kopím osudu, Stopařův průvodce po galaxii, Simpsonovi ve filmu, Transformers, Star Wars, Alfa a Omega, Zeměplocha, Rio, Noc v muzeu, Noc v muzeu 2, Lovecká sezóna 2, Medvědí bratři, Thor, Avengers, Hobit: Neočekávaná cesta, Hobbit: Šmakova dračí poušť, Evoluce, John Carter: Mezi dvěma světy, Stargate: Continuum, Star Trek, Star Trek: Into darkness
Oblíbených seriálů mám, díky bohům, o něco méně:Doctor Who (Pán času), Řekni kdo tě zabil, Mentalista, Agentura jasno, Pravěk útočí, Sběratelé kostí, Svatyně, Andromeda, Heuréka: Město divů (Eureka), Star Trek: Enterprise, Skladiště 13, Stargate Atlantis, Tučňáci z Madagaskaru
Kdybych si měla vybrat oběd, tak si dám cokoliv kuřecího nebo rybu. V Mc Donaldu bych si objednala BigMac nebo Cheeseburger a k tomu jahodový shake. V KFC by to byl B-Smart s iTwistem nebo Kyblík. V normální restauraci samozřejmě nic takového nemají, takže sáhnu klasicky po svíčkové, guláši nebo salátu Caesar. Jsem absolutně ulítlá na kečupu, jahodách a ledové tříšti.
Jestli čtu knížky? SAMOZŘEJMĚ! Nejlepší z nich jsou Percy Jackson, Bohové Olympu, Bill galaktický hrdina, Zeměplocha, Eragon, Eldest, Brisinger, Inheritance a Star Trek (od Alana Deana Fostera)
Oblíbená zvířata? Hmmm... koala, gepard, tygr, delfín, lachtan a tuleň.
Obdivuji Madame de Pompadour, Nikolu Teslu a Marii-Curii Sklodowskou.
Hraji Transformice, School of Dragons, Clash of Clans, Sims 3, Spore, Zoo Tycoon 2 a Shakes and Fidget
(Na s1).


Obrázky, které nejsou moje, povětšinou
''kradu'' na Tumblr.com


''Tvrdí se, že plavání podporuje držení
těla a ladné pohyby, ale všimli jste si
někdy, jak chodí kachna?''