Prosinec 2012

V roce 2013 poletí kolem Země kometa a bude vidět i z ČR

29. prosince 2012 v 14:18 | Shayla |  AUTORČINY KECY
Před několika měsíci objevená kometa ISON, která příští rok na podzim proletí kolem Země, bude podle odhadu vědců zářit jasněji než Měsíc. Pozorovatelé ji tak na obloze uvidí pouhým okem. Podívanou si však lidé užijí jen tehdy, pokud se těleso na své cestě ke Slunci nerozpadne. Agentura Reuters o tom informovala v sobotu s odkazem na slova astronoma Donalda Yeomanse z amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA).
Kometa se má podle výpočtů přiblížit na 1,9 miliónu kilometrů ke Slunci a tohoto bodu dosáhne 28. listopadu 2013. Na obloze ale bude viditelná od října 2013 do ledna 2014.

Kometa prý bude mít velmi dlouhý prachový ohon a díky její vysoké jasnosti ji zřejmě bude možné pozorovat i ve dne. Vědci však stále počítají i s tím, že se vesmírný objekt rozpadne, jako se stalo už mnohokrát v minulosti.

Kometu objevili ruští amatérští astronomové Vitalij Něvskij a Arťom Novičonok na CCD snímcích pořízených reflektorem projektu International Scientific Optical Network (ISON) na observatoři poblíž ruského Kislovodsku nad ránem 21. září 2012. Jejich objev potvrdila pozorování astronomů v USA.

V roce 2013 budou vidět dvě komety

Kometa dostala označení C/2012 S1 (ISON) a jmenuje se tedy netradičně podle zkratky projektu a ne podle svých objevitelů. Její dráha je velmi podobná dráze komety, která kolem Země proletěla v roce 1680 a která byla taktéž viditelná i za dne. Vědci dokonce spekulují, že tyto dvě komety mohou pocházet z jednoho mateřského tělesa.
V příštím roce bude možné pozorovat hned dvě komety. V březnu by se na obloze měla objevit kometa Panstarrs (C/2011 L4), která by měla být viditelná dalekohledy. Její jasnost by měla být podobná jako u vlasatice Hale-Bopp, která kolem Země letěla v roce 1997 (v ten rok jsem se já narodila :D Máma mi o ní vyprávěla).

ZDROJ


Happy Feet 3

25. prosince 2012 v 16:02 | Shayla |  TVOŘÍM...

(Jo,nudila jsem se hodně :D)
Příběh:
Chloe,dcera Erika a Bo (Boadicey) si koleduje o průšvih. Zamiluje se do Rudyho,malého drzého tučňáčího odpadlíka,který přišel o svou rodinu. Rudy i přes zákaz pobývá v kolonii a snaží se být nenápadný. Jednou se ale na něj příjde a Rudy musí odejít.Chloe s tím nesouhlasí a vydá se Rudyho hledat,po cestě se však ztratí. Erik celý zoufalý chce jít Chloe hledat,ale nezná okolí,celý svůj život strávil v kolonii,proto se do toho všeho vloží Mumble...

Nový blog.cz -,-'''

21. prosince 2012 v 16:18 | Shayla |  AUTORČINY KECY
To je vtip? Změnit blog.cz a zaspamovat ho úplně zbytečnými články?
To rovnou můžou jakýkoliv obsah z administrace blogu vymazat z úvodní stránky -,-
Omg, dejte starý blog.cz, tenhle je strašný -,-
Hlavně je blbě nakódovaný, spousta nápisů se překrývá s jinými a nejde to přečíst.
A jak už většina na blog.blog.cz poznamenala: Hodně mi tam chybí ty statistiky,třeba kolik lidí navštívilo včera můj blog (což mimochodem nefungovalo, mám dva blogy a na obou mi to ukazovalo 0 návštěv, přitom na tenhle a hlavně na ten druhý chodí celkem dost lidí), naposled komentované články a články, co přidali jiní autoři na svůj blog (Oblíbené stránky).
Já jsem tedy pro to, aby se vrátil starý blog.

Oblíbené stránky a blogy

2. prosince 2012 v 16:22 | Shayla

Smirkú Machaulinne Skříteček2 Tila Skitty2
Smirků | Skříteček2| Tila | Skitty2 | Laira