Listopad 2013

Wien - 19. 11. 2013

27. listopadu 2013 v 16:18 | Shayla |  AUTORČINY KECY


Co: Školní výlet
Kdy: 19. 11. 2013
Kde: Vídeň, Rakousko

Vyráželi jsme v 6:15 z parkoviště na Hlavním nádraží. Autobus byl hodně moderní, dokonce i se světly, klimatizací a možnosti přivolání obsluhy (né že by teda nějaká obsluha přišla, když jsem ten čudlík zkusila zmáčknout :D).
Celou cestu do Vídně jsme jeli v husté mlze, kde byla viditelnost jen 2 metry. Přibližně po dvou hodinách jsme dorazili k hranicím a dali si pauzu v Excalibour world. Vůbec jsem netušila, že v Česku něco takového existuje, takže jsem hned vylítla ven z autobusu vyfotit si všechny ty draky kolem (obrázek dodám). Po dvaceti minutách byl opět čas vyrazit. Za chvíli všem v autobusu začaly pípat mobily (Vítejte v Rakousku...). Asi za hodinu se před námi začala rýsovat Vídeň (taky v mlze). Rychle jsem fotila všechny zajímavé věci (třeba tyrkysově modrý Dunaj Oo).
První výlet byl společný - do Albertiny na Matisse.
Když jsme si prohlédli Matissovu výstavu, dostali jsme relativní volno až do 17:00, které se později prosdloužilo až do 17:45.
Většina z nás zamířila na vánoční trhy nebo za prohlídkou centra a dalších památek.
Čas ubíhal rychle, začínala být čím dál tím větší zima a tma, proto si všichni zalezli buď do McDonalda nebo do Starsbucku.
My jsme šli do Starsbucku a kolem 17:00 ještě na trhy. Sedli jsme si pod Marii Terezii. Po pár minuátách přišla naše ředitelka s dalšími lidmi a profesorkami a takhle jsme se posupně scházeli o pár metrů dál, než měl být sraz původně.
Odjížděli jsme za úplné tmy (a zimy).
Chvíli po opuštění Vídně jsem usla a probudila jsem se do prázdného autobusu. Nevěděla jsem, kam všichni zmizli a koukla jsem se z okna. Venku něco svítilo a po pár minutách pátrání jsem zjistila, že jsme znovu v Excalibour world.
Za necelých 10 minut se všichni vrátili do autobusu a já zbytek cesty prokecala s lidmi, co seděli kolem mně (mimochodem, na ten zájezd s námi jeli jen dva kluci, jinak jsme v autobuse byly samé holky :D).
Do Prahy jsme dorazili kolem 23:15.
Ti co byli ve Vídni mohli další den jít do školy až od třetí hodiny :)

Obrázky dodám, až se objeví na školním webu.


Malý nevinný rozhovor...

17. listopadu 2013 v 14:30 | Shayla |  AUTORČINY KECY


Kámoška nedávno přišla s děsivým nápadem udělat se mnou rozhovor na téma Stargate, když jsme do něj obě tací maniaci (hehe, to se rýmuje :D).
Po dlouhém přemlouvání jsem tedy nakonec přistoupila...

Kdy jsi poprvé přišla do styku s Hvězdnou bránou?
Uh... to už je pěkná řádka let Oo Původně se na to dívala máma, když byla premiéra na Nově (stejným způsobem jsem poznala Doctora Who, lol :D). A to mi byly asi čtyři nebo pět let, takže se dá říct, že jsem na Stargate podsatě vyrostla :D
Pamatuju si, jak jsem se vždycky mámy ptala, proč ty lidi (Goa'uldi) mluví tak divně xD
Takže takových 12 let to už bude určitě ;)

Páni... A lákal tě někdy i původní film Hvězdná brána z roku 1994?
Upřímně? Nejdéle jsem se na to vydržela dívat asi půl hodiny, poté jsem se začala nudit. Né, že by se mi nelíbil, jen má příliš utahaný děj a já jsem moc závislá na seriálu xD

Když ne ten původní, máš ráda nějaký jiný SG film?
Úplně žeru Stargate Continuum :3

A jak je to se seriálem? Který z nich máš nejraději? SG-1, SGA nebo SGU?
Na první příčku bych zasadila SGA, protože mně absoultně uchvátilo ztvárnění Antické architektury a technologie. Těsně za ní by se zařadila SG-1 a jako poslední SGU, které mně vůbec nenadchlo (ale Dr. Rush je výbornej :D)

Kdyby sis měla vybrat jednoho člena týmu SG-1, kdo by to byl?
Yay, to je záludná otázka... asi Teal'ca a jeho Indeed, ale na paty by mu šlapal Jack :D

Kdo je podle tebe největší záporňák?
Ba'al a Adria, oh yeah c:

A když by sis měla z těch dvou vybrat?
Ba'al c:

Jaký je tvůj názor na nástup Oriů místo Goa'uldů?
Oriové mi přijdou jako výstřel scénáristů, protože už prostě nevěděli, jak se seriálem dál naložit. Stačí se jen podívat na Orijskou technologii. Kolik jejich lodí lidé zničili? Dvě? Tři? Dobře, beru v potaz, že Oriové jsou podstatě Antikové, ale vytvořit silnéjšího nepřítele jen kvůli tomu, že Země posílila obranu o vesmírné lodě? Blbost. Místo neustálého bojování s Orii měli buď více zasadit do děje Ba'ala a jeho klony a nebo přidat další Goa'uldy.

Stargate před rokem skončila. Co myslíš, že s ní teď bude?
Tiše doufám, že MGM zase sežene peníze, aby se mohly natočit další díly. Nebo Stargate prodají jiné společnosti, která může v natáčení pokračovat. Byla bych docela ráda za nenatočený SGA film nebo alespoň za 3. sérii SGU. Zahodit takhle dokonale propracovaný svět je škoda...

To opravdu je. Doufejme tedy, že bude Stargate zachráněna a já ti děkuju za rozhovor :)
Není zač :)