Wien - 19. 11. 2013

27. listopadu 2013 v 16:18 | Shayla |  AUTORČINY KECY


Co: Školní výlet
Kdy: 19. 11. 2013
Kde: Vídeň, Rakousko

Vyráželi jsme v 6:15 z parkoviště na Hlavním nádraží. Autobus byl hodně moderní, dokonce i se světly, klimatizací a možnosti přivolání obsluhy (né že by teda nějaká obsluha přišla, když jsem ten čudlík zkusila zmáčknout :D).
Celou cestu do Vídně jsme jeli v husté mlze, kde byla viditelnost jen 2 metry. Přibližně po dvou hodinách jsme dorazili k hranicím a dali si pauzu v Excalibour world. Vůbec jsem netušila, že v Česku něco takového existuje, takže jsem hned vylítla ven z autobusu vyfotit si všechny ty draky kolem (obrázek dodám). Po dvaceti minutách byl opět čas vyrazit. Za chvíli všem v autobusu začaly pípat mobily (Vítejte v Rakousku...). Asi za hodinu se před námi začala rýsovat Vídeň (taky v mlze). Rychle jsem fotila všechny zajímavé věci (třeba tyrkysově modrý Dunaj Oo).
První výlet byl společný - do Albertiny na Matisse.
Když jsme si prohlédli Matissovu výstavu, dostali jsme relativní volno až do 17:00, které se později prosdloužilo až do 17:45.
Většina z nás zamířila na vánoční trhy nebo za prohlídkou centra a dalších památek.
Čas ubíhal rychle, začínala být čím dál tím větší zima a tma, proto si všichni zalezli buď do McDonalda nebo do Starsbucku.
My jsme šli do Starsbucku a kolem 17:00 ještě na trhy. Sedli jsme si pod Marii Terezii. Po pár minuátách přišla naše ředitelka s dalšími lidmi a profesorkami a takhle jsme se posupně scházeli o pár metrů dál, než měl být sraz původně.
Odjížděli jsme za úplné tmy (a zimy).
Chvíli po opuštění Vídně jsem usla a probudila jsem se do prázdného autobusu. Nevěděla jsem, kam všichni zmizli a koukla jsem se z okna. Venku něco svítilo a po pár minutách pátrání jsem zjistila, že jsme znovu v Excalibour world.
Za necelých 10 minut se všichni vrátili do autobusu a já zbytek cesty prokecala s lidmi, co seděli kolem mně (mimochodem, na ten zájezd s námi jeli jen dva kluci, jinak jsme v autobuse byly samé holky :D).
Do Prahy jsme dorazili kolem 23:15.
Ti co byli ve Vídni mohli další den jít do školy až od třetí hodiny :)

Obrázky dodám, až se objeví na školním webu.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama