Tim Burton a jeho svět

13. června 2014 v 13:34 | Shayla |  AUTORČINY KECY
"No, takže se tu nesmí fotit... -.-"
- SMS tátovi, který očekával, že přinesu nějaké hezké fotky.
Název článku se jmenuje stejně jako výstava, protože mně nic lepšího nenapadlo protože to tak prostě chci a hodí se to. Hrozně jsem se na tuto výstavu těšila, ale zklamalo mně, že se nesmí fotit. Člověk si chce udělat památku, přeci jen má tohle jen jednou za život, a oni mu provedou tohle. Ach jo, tak tu zrcadlovku pořádně vyzkouším až ve Francii...


No né, že bych něco proti té výstavě měla, to ne, právěže byla absolutně úžasná :3 Byly tam první návrhy na postavy a scény z filmů jako je třeba Alenka v Říši Divů, Karlík a Továrna na čokoládu, Střihoruký Edward, Můra noční předvánoční (Ukradené Vánoce Tima Burtona) a další. všechno byly samozřejmě originály. Ano, nechyběla ani Mrtvá Nevěsta Tima Burtona a nebo Joker.
Věděli jste, že Tim Burton dělal návrhy na nestvůry i do Pirátů z Karibiku?
Kromě skic zde byly vystaveny i Burtonovy fotografie, obrazy, promítání Burtonových filmů (např. Perníková chaloupka) a originální filmové loutky (opět například Mrtvá Nevěsta). Výstava zaznamenává, jak se vyvíjel Burtonův styl kresby od jeho dětských let až po současnost. A ten rozdíl je tam opravdu znát. Tim Burton byl dříve známý prakticky pouze díky své filmové tvorbě, tedy snímkům jako Beetlejuice, Batman, Střihoruký Edward, Ukradené Vánoce, Ed Wood, Velká ryba, Mrtvá nevěsta či Sweeney Todd. Až později se ukázal jako všestranný umělec, který se nebojí prosadit.
(Teď by jako následovaly ty fotky, u kterých bych to dál rozvedla... Ale žádné nemám... No nějaké jsou na Facebooku.)
S fotkami jsem moc nepochodila, tak jsem si alespoň koupila jednu pohlednici s Panem Štískem za 40 Kč. Koupila bych si tašku, ale na tu mi jaksi scházelo 30 korun... Jediné dvě fotky, které z této výstavy mám, je ta fotka nahoře a pak ten modrý balóňák před vchodem:

Jo, dneska už to bylo zrcadlovkou. A ten rozdíl oproti digitálu je tam sakra znát. Ještě jsem si ve volné chvíli, kdy se čekalo na zbytek třídy, vyfotila Staroměstské náměstí a "bublinkáře". A brzo ráno ještě balon, který nám přelétal okolo baráku.

Výstavu určitě doporučuji, trvá až do 3. srpna 2014. Jestli se vám naskytne příležitost k návštěvě, berte všemi deseti, jak už jsem řekla, tohle je jen jednou za život.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ~Tɪɭα Akɦαirα | Web | 14. června 2014 v 11:39 | Reagovat

Na téhle výstavě jsem byla, docela nedávno :D Zatím to byla nejlepší výstava, na jaké jsem kdy byla. A děsně mě naštvalo, že se tam nesmí fotit.

2 Ell-e | E-mail | Web | 30. července 2014 v 9:07 | Reagovat

No, to jsi mě nepotěšila s tím focením. Dneska se tam chystám a právě jsem si uvědomila, že jsem nikde neviděla žádný fotky, tak hledám informace a ono bum, zakázáno. Je to škoda, no. :(
Jinak se na to moc těším, všichni to chválí a Tima mám strašně ráda, tak předpokládám, že zklamaná neodejdu. :)

3 feministicgirl | Web | 29. srpna 2014 v 11:49 | Reagovat

Tak jo...už lituju, že jsem tam nešla. Chtěla jsem kamarádku vytáhnout na Andyho Warhola. A stejně jsme nešly ani tam.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama