Komentáře

1 Smirkú Machaulinne | Web | 7. srpna 2014 v 11:05

Když tak čtu některé ty příběhy lidí kolem mě, tak si říkám, že vlastně ta naše třída, která je podle učitelů jednou z nejhorších na škole, vlastně není tak hrozná. Ano, děláme vylomeniny, skáčeme do řeči, nepřiznáme se k tomu, co jsme udělali, ale aspoň máme soudnost. Nikdo z naší třídy (nebo si to alespoň nedovedu představit) by určitě neudělal to, co tví spolužáci. Nikdy jsem nebyla v tvé situaci, proto nemám nejmenší tušení, jaké to je. Ale vím, že když prožiješ trauma v dětství, potáhne se to s tebou ještě hodně dlouho, nedejbože celý život. Nicméně spousta lidí ten boj nakonec překonala. Spousta lidí je na tom teď v životě líp, než si kdy dokázala představit. A proto si myslím, že je škoda se od lidí takto odstrkovat.
Ano, znovu poukazuju na to, že naprosto chápu to, v jaké jsi situaci a s velkou pravděpodobností bych se potom, co jsi ty prožila, chovala úplně stejně. Nicméně na zamilování se do člověka není vůbec nic špatného. Když se zamiluješ do "správné" osoby, leckdy ti to může život hodně obrátit naruby. A leckdy i k lepšímu. ;-)

PS: S tím oblečením souhlasím. Taky bych si radši zašla do sekáče pro kus hadru, kterej budu mít jen já a nikdo jinej. V takovým tom pošahaným New Yorkeru se něco takového nestane, protože tam když si něco pořídíš, vzápětí zjistíš, že to má každej druhej člověk, kterýho na ulici potkáš. :-D

2 Gwendoline | Web | 29. srpna 2014 v 10:19

Gratuluji, jsi strašně svá, originální a výjimečná. Omfg, ty nakupuješ v sekáči? O_O nikoho takového neznám, určitě na tebe musí všichni koukat skrz prsty... nemaluješ se? to jsi asi taky jediná na planetě.

Bože lidi, kdy už ze sebe přestanete dělat zajímavý osobnosti

3 Knižní svět | Web | 29. srpna 2014 v 10:19

Taky mě štvou ty napatlaný paničky co soudí lidi např. podle vzhledu nebo oblečení...mnohdy jsou arogantní a myslí si o sobě že jsou nejlepší na světě :D pěkný článek

4 Kesie-chan | 29. srpna 2014 v 10:37

Tohle bude asi dlouuuuuhej komentář....
Co se týče lásky, pak i když si myslíš, že to nejde, neboj, určitě to přijde. V té nejnevhodnější situaci, do člověka od kterého bys to čekala nejméně.... Tomu se totiž říká zákon schválnosti....
Co se týče spolužáků.... ví to jen málo lidí, ale tobě to řeknu. I mě šikanovali. Jak fyzicky, tak psychicky. Byla to parta kluků, včetně bratra tenkrát nejlepší kamarádky. Místo toho, aby když mi bylo nejhůř se mě zastala se začala smát a naprosto se nezapojovala. Byla to pro mě rána. Přísahala jsem si, že jim to jednou vrátím....Hlavně tomu jednomu.... (měla jsem takový plán, to tu nebudu rozepisovat) No a co jsem udělala? *tak o 5 let později* Kamarádka si uvědomila, co udělala a podotýkám, že SAMA se mi přišla omluvit. S těma klukama se normálně bavím. I s tím iniciátorem, který se mnou posléze chtěl i chodit nebo minimálně něco mít a já ho odmítla.... Mohla jsem být mrcha, ale neudělala jsem to...Proč? Protože jsem nechtěla klesnout na jejich úroveň.
Když změníš přístup k životu, když změníš pohled na svět, změní se všechno...
K těm cucajícím párům na ulici.... co se mě týče, dělá se i z toho blbě, ale beru to tak, že se prostě mají tak rádi, že to chtějí dát světu znát. Když si, v tvém případě, vyrobíš novej kousek oblečení, chceš se v něm světu předvést... oni to mají to samé, tak jim to přejme :)
A jinak, za to, že si oblečení upravuješ a vyrábíš máš ode mě obdiv. Já bych na to byla asi moc líná, i když nedá se říct, že bych se oblíkala úplně všedně O.o :D Jinými slovy, jen tak dál :)

PS: Zapomněla jsem zmínit ten otřes mozku a zábavy....
K otřesu mozku ti řeknu jen to, že většina učitelek by to udělala stejně. Jde o to jestli si s ní komunikovala a jak.... Neříkám, že je to dobrý přístup, měla by se zajímat víc....
A k zábavám.... Stačí poznat jednoho správného člověka, kterej tě dotáhne do party super lidí a máš vyhráno, protože mít partu lidí, se kterou obrážíš kluby, směješ se a blbneš, je ten nejlíp strávený čas, který si můžeš dopřát :3 ^^

5 Ireth Vay | Web | 29. srpna 2014 v 10:52

Měla jsi to hodně težké, nebo máš a také nevím, jak bych ti mohla nějak "moudře" poradit ohledně té šikany ve škole. Ale musím říct, že tohle už je extrém.
A myslím že je hloupé se tě zeptat, jestli si to někomu řekla - myslím že řekla - a pokud ne, tak to udělej. Pokud se necháš mlátit a šikanovat, tak to nikdy nepřestane.

Nemůžu se sic k tobě rovnat, ale mě se děcka - kluci - hrozně jednu dobu posmívali kvůli jakési přezdívce, každý den jenom co jsem vkročila do školy mi ji vpálili do xichtu. Za chvíli o přezdívce věděla celá škola, dokonce i učitelé. Jednou jsem se tak na*rala, že jsem to řekla učitelce a tak se to kupodivu vyřešilo. Taky máme ve třídě jednoho "slabšího" kluka, který kašle na učení a v osmé třídě neumí rychle spočítat kolik je 12+32. Trvá mu to strašně dlouho a to ne, protože je odjakživa slabší, ale proto, že se mu nechce učit. Učitelé nám to nejdřív nevěřili, ale pak se přesvědčili na vlastní oči... no a právě toho děcka rovněž šikanujou, berou mu věci, hází do koše a tak, ale jednou jsme to řekli učitelce - rovněž se to vyřešilo. Učitelé prostě MUSÍ tyhle věci řešit. Pokud to neřeší i když jim to říkáš je to už na nahlášení na policii, nebo nějakému školnímu inspektorovi.

A ještě k tomu oblékání - pokud se tak cítíš dobře, nic na tom není že se takhle oblékáš a kupuješ věci ze sekáče. Každý má svůj styl...

Taky jsem se nikdy nezamilovala a co. Radši zůstanu bez kluka než mít nějakého debila.

[1]: Souhlasím s tímto komentářem všema deseti.

Taky se nemaluju a nikdy nebudu  

Koukám že jsem se pořádně rozepsala 8-O Snad to nebude vadit :D

6 graygirl | Web | 29. srpna 2014 v 10:59

Je smutné že jsi byla šikanovaná. Ale to byla spousta lidí. I já.
Říkáš že nesnášíš lidi co odsuzují podle vzhledu. Ale nejsi to i ty?

Tenhle odstavec: Absolutně mně irituje, když ráno v metru nebo třeba jen na ulici vidím ty přestylovaný bitches s tunou makeupu na držce, ty kurvy na které se kluci lepí jak vosa na med. A ještě ty jejich pohledy na mně když jdu kolem. Co čumíš krávo? Závidíš nebo co?

Jak můžeš vědět co ty slečny mají za sebou? Třeba toho ví o životě víc než ty. Nebo mají horší životní příběh. =) Ale to ty nemůžeš vědět, stejně jako oni neví o tvém příběhu. =)

7 dobry-jmena-uz-jsou-pouzity | E-mail | Web | 29. srpna 2014 v 11:16

Mrzí mě, čím sis prošla, ale ve vlastním zájmu by ses měla pokusit přestat přemýšlet ve škatulkách jako je "geek, asociál, vystajlovaný bitches apod." Tak jednoduchý to není, nakonec můžeš zjistit, že to, že se taková "bitch" nosí jak královna, je jenom obrana, protože byla taky šikanovaná, tak se zasekla a řekla si, že se nenechá. Ale nebudu ti do toho kecat, moc dobře znám tvoje pocity, před nějakým rokem dvěma jsem na tom byla téměř totožně. Zlepší se to, jen musíš začít věřit na dobro v lidech i když je občas sakra těžký se k němu dostat. Taky pomáhá se dostat z role oběti - oni to ti se sklonem k šikanování vycítí hned, že nejsi schopná se bránit, že už jsi asi někdy šikanovaná byla a nepřenesla ses přes to a pak si tě vyberou jako cíl. Je to hodně těžký, ale jde to - nejlepší je s tím začít při vstupu do novýho prostředí, což už je u tebe na další roky asi pasé, ale zkus to vydržet. Debilové, který si zvedají sebevědomí ubližováním druhým se najdou všude a člověk se s nima musí naučit vypořádat dřív, než jim dá šanci vidět své slabiny :)

8 Marillee | E-mail | Web | 29. srpna 2014 v 11:22

No, myslím si, že jsi se vypsala a to je jedině dobře. Někdy člověk potřebuje lidem vecpat svoje strasti, názory, ať už s nimi souhlasíme nebo ne. :) Pro tohle je blog ideální.
Taky jsem byla jiná, sice ne tolik jako ty, ale pořád i jako papírově dospělá jsem chováním spíš dítě, jásám nad každou maličkostí, jsem přecitlivělá atd atd. Naštěstí jsem chodila do škol, kde ty lidi byli tolerantní - buď se s tebou bavili nebo tě ignorovali. Akorát kdybych zůstala na základce, tak si asi projdu tím stejným, jelikož jsem si s těma lidma nesedla a nesednu ani teď po těch letech. :-x
Nebudu tě soudit, je mi jasné, že tenhle článek je prostě tzv. "vyblití" svých přecpaných myšlenkových pochodů. :D

9 Marillee | E-mail | Web | 29. srpna 2014 v 11:24

[7]: Spolužák byl šikovanovanej a teď se schovává za egocentrickýho narcistickýho kreténa, kterej šikanuje ostatní. Když po něm vyštěknu, že už to přehání, tak je jak zbitý pes. Mrzí mě to hodně, že ty lidi dokážou dělat to samí, i když to pocítili na vlastní kůži. A mrzí mě, že mě nutí k tomu na něj útočit.

10 dobry-jmena-uz-jsou-pouzity | E-mail | Web | 29. srpna 2014 v 11:31

[9]: Je to špatnej způsob obrany, ale je to častý - oni ty lidi jiný zacházení, než šikanu a ústrky mnohdy skoro nepoznali, nebo jenom v malý míře, takže si myslí, že je to "šikanuj, nebo budeš šikanován." Přitom stačí žít ve vztahu "já ignoruju tebe, ty ignoruj mě." Já to tak při přestupu na jinou školu udělala - většina tam o mě nic moc neví, bavím se s jedním, dvěma lidmi, ostatní kontaktuju jenom v případě věcí týkajících se školy (nebo pokud by oni potřebovali s něčím pomoct) a je to tak dobře. Smát se mi můžou maximálně kvůli vzhledu, což je skutečně známka ubohosti daného člověka a tak se mě to tolik nedotýká.

11 feministicgirl | Web | 29. srpna 2014 v 11:43

Super článek. A taky jsem se na tebe hned koukla na DeviantArtu. Wow. A jdu tě číst dál. A kdybys náhodou chtěla kamarádku na mailování, tak mi napiš na blog. Mam úchylku chtít si hned psát s blogerama, co jsou taky divný. Divný v dobrym slova smyslu.
PS: Líbí se ti Fassbender a McAvoy. Líbí se ti taky Fassavoy? :D

12 Luss^^ | Web | 29. srpna 2014 v 12:07

Máš můj velký obdiv. Víš,taky jsem byla šikanovaná ale spíš to bylo psychycky než fyzicky. To co dělali tobě je nechutné a hnusné. Opravdu. Každopádně by jses lidí stranit neměla,já s tím mám taky problém ale čím dýl to budeš odkládat tím dělé to bude hroší. Mám podobné problémy jako ty - taky se nedokážu lidem při mluvení nebo celkově dívat do očí ale snažím se s tím bojovat a dívat se do nich. Vždyť oni tě nesní. Jinak s tím mluvením občas se taky sekám ale nikdo není dokonalý,to v čem nejsi dobrá na to se nedívej,dívej se na to v čem jsi. Dobře píšeš,umíš grafiku soustře|ď se na to. Já taky nemám moc kamarádů a co jako? Mě to vyhovuje,nevymetávám žadný party a nevadí mi to,raději si čtu nebo stravím den s kamarádkou na pizze. Vyraž třeba ven se svou kamarádkou a zkus se rozkoukávat kolem sebe,zkus se lidem do očí dívat. Je to těžké taky se o to teď snažím ale časem to půjde líp,držím ti palce. :-)

13 Anchor | E-mail | Web | 29. srpna 2014 v 12:13

Škoda, že se neznáme, páč s těmi tyrany bychom společně zatočily! :-D To by byla zábava! :-)

14 little-calla | Web | 29. srpna 2014 v 12:14

A u psychiatra už jsi byla? Nechci, aby to vyznělo nějak špatně, ale holka, tohle není normální...

Jestli si myslíš, že jsi jediná, komu se někdy dělo, nebo děje něco takového, tak jsi blázen.

Taky jsem byla šikanovaná, v podstatě se semnou nikdo nebavil...jak na základce, tak i na střední škole. Ale přijde mi, že to ve svém článku tak trošku přeháníš. Kdyby ti někdo udělal to, co tu popisuješ, tak by se to přece řešilo a jestli ne, tak je taky chyba u tvých rodičů...

Zamysli se nad tím. A jestli se snažíš jen o to, aby jsi byla zajímavá, tak jsou i lepší způsoby...

15 Leri Goodness | Web | 29. srpna 2014 v 12:20

Naprosto s tebou souhlasím. Mě je srdečně u prdele, co si o mě ostatní myslí (a já vim, že si nemyslní nic dobrýho). Nekoukám na poslední módní výstřelky, protože ty má naprosto každej a každá. Doslova se vyhýbám mainstreamu, platí v něm taková ta "řetězová reakce", kdy začně jeden nosit plastový brýle a za pár dní je nosí celý městečko. Proč být figurínami kopií? Před pár lety jsem dostala "nálepku" černá ovce - a díky bohu, že jí nosím dodnes.

(Zrovna si barvím vlasy na fialovo a klovam ti do prostřednictvím klávesnice tenhle koment, *nobody cares :-D)

16 Agape | Web | 29. srpna 2014 v 12:21

Ahoj, ja som si tiež prešla šikanou . Na základnej škole veľa krát ale potom už na konci ked sme boli starší, bolo to lepšie ale aj napriek tomu som chcela ísť na strednú niekam ďalej, do iného mesta, vybrala som si teda hlavné mesto , chcela som spoznať nových ľudí, kamarátov, spolužiakov, no kolektív bol nanešťastie ešte horší ako na základnej takže tam nastúpila "tvrdá" šikana. Prestúpila som po roku na školu bližšie k môjmu bydlisku . Myslela som si, že už bude fajn, budem s kamarátkami. len sme boli čisto dievčenská trieda tak niektoré baby. hlavne jedna spolužiačka nás šikanovala, slovne , urážala. hneď prvý deň nás všetky odsúdila. neskôr druhý polrok som si zvykla a zlepšilo sa to, aj druhý ročník bol fajn, až na to, že som sa vtedy pohádala s tzv."kamarátkou". otočili sa mi chrbtom všetky kamarátky ktoré som dovtedy mala, lebo ona im niečo nahovorila (klamstvá).potom som si našla nové záľuby, nových ľudí , aj starších, úplne mimo školy a mesta. zase v hlavnom meste. stretla som sa odvtedy s mnohými ľuďmi ktorých mám rada, a nevadí mi že sú o dosť starší ako ja. treba si nájsť tie svoje záľuby, svojich ľudí aby si sa mohla cítiť v pohode. ono je toho ovela viac ale toto je tak v skratke a chcela som reagovať lebo ma zaujal tvoj príbeh, tento článok :) aj keď na blog už veľmi nechodím :) ;-)

17 Lúmenn | Web | 29. srpna 2014 v 12:25

Někdy mě fascinuje, jak umí být lidi zlí. Nic si z toho nedělej, ti šikanovaní pak často bývají ti nejsilnější. není moc horších věcí, než když tebou v dospívání lidé pohrdají a ubližují ti, ale zase tě to udělá silnější. Věnuj se tomu, v čem jsi dobrá, bu´d svá a na ostatní se vy**r. Udrž si svoji jinakost, ta ti zůstane celý život, protože být stejná jako ostatní je možná část života super, ale pak se propadneš do stereotypu a nudy. Být divný může být i tvojí předností. Držím ti palce, aby ses zvedla ze dna a nalezla v životě svůj směr:)

18 flow. | Web | 29. srpna 2014 v 12:31

V polovině věcí v tomhle článku se s tebou musím shodnout. Je pravda, že bych na boso do Billy asi nešla a je pravda, že nosím převážně věci, co se prodávají v obchodech. Jsem totiž srab a bojím se toho, co by si o mě řekla společnost, ve které se pohybuju. Vím, je to špatně.

Jak pro tebe, tak i pro mě byla základka spíš peklem, než místem ke hledání kamarádů. Plivání, schovávání a ničení věcí, tomu jsem se nevyhla ani já. Jenže když jsem přešla na střední, do super kolektivu, tak se všechno změnilo a rázem jsem nebyla ta ubrečená holka, ale úplně jiný člověk. Našla jsem si kamarády, o kterých můžu říct, že by mě vy štychu nenechali. Téma "Bitches a jejich mlsní kocouři" to se nikdy neomrzí. Vždycky když je vidím, jak si kráčí po ulici, na pravačce mají svoji fejkovou kabelku a myslí si, jak strašně úžasné jsou a za pár hodin je potkám v klubu, ale né při tanci nebo u baru, nýbrž je najdu, jak leží na schodech a nebo si důvěrně povídají se záchodovou mísou a jejich "věrní" chlapci už dávno balí nějakou, která ještě do tohoto stádia nepadla. To mě vždycky náramně pobaví, když vidím, jak vytáhnou hlavu z odpadu a zarudlýma očima s rozmazaným... vším (chtěla jsem napsat jen řasenkou, ale to bych jim moc přála) na mě zamžourají a mají chuť si ze mě udělat nejlepší kamarádku, i když mě třeba vidí prvně. Prostě dámy každým coulem, co si budem nalhávat.

A pak to zamilovávání se, to vidím všude kolem a hlavně to taky slyším. Podle mě se slovy "Miluji tě" v poslední době neuvěřitelně plýtvá a máš šanci to slyšet prakticky na každém rohu. Vidím to na svých spolužačkách a pak je vidím i po měsíci, jak se rozejdou a strašně kvůli tomu trpí, když se přece "TAK MOC MILOVALI".

Jednoduše, tohle byl super článek, krásně jsem si početla. Těším se na další! :)

19 Alien | Web | 29. srpna 2014 v 12:39

Ahoj, normálně tyhle články nečtu, nudí mě a prostě mě nezajímá, jak ostatní nadávají, jaký jsou chudinky a jak je svět nespravedlivý. ALE! přečetla jsem ho a musím říct, že se k tobě vážně chovají hnusně, bylo mi z toho smutno.
Přemýšlela jsi někdy, že to není jen v těch tyranech, ale něco je špatně s tebou? Možná kdyby jsi změnila přístup k sobě samé, tak by i ostatní začali k tobě měnit přístup. Neznám tě, nemůžu tě soudit, ale zkus se ráno probudit, říct si, že tenhle den bude skvělý a něco udělat pro to, aby BYL skvělý :)Drž se a doufám, že vše bude tak, jak chceš aby bylo :)

20 naoki-keiko | Web | 29. srpna 2014 v 12:43

V první části článku tě musím obdivovat, protože bych na boso do Billy asi nešla, ale více méně, nosím na hlavě plavecké brýle i v zimních měsících a líbí se mi lolitkovské šatičky a doplněčky (myslím tím ten asíjský styl oblékání, pak jsou ještě lolitky jednoho druhu a to je spíš ten druhý pól), které v normálních obchodech jistojistě neseženu, takže ať žijí secondhandy a vietnamské obchody!!
Jestli jsem někdy byla zamilovaná? Já nevím, jedna kamarádka se mi snaží furt někoho dohodit, ale já myslím, že to není správné a její snaha je marná. Jinak mi taky vadí, že se mladší i starší kolem mně muchlují na ulici. Koho to zajímá? A v jejich blízkosti je mi nepříjemně. Jednou jsem měla zážitek, že se dvě třináctiletý děcka k sobě náruživě tiskla takovým způsobem až mně málem porazila na ulici. Měla chuť jsem jim udělat něco nehezkého, ale to by bylo nadlouho...
Ohledně školy- šikanu znám, jen mi to dělaly holky asi po devět let a nebylo mi to příjemné, nakonec se to dostalo na úroveň psychologů, ale ke konci jsem si za to mohla v podstatě sama, takže... ohledně rozbitých hlav- mám stejnou zkušenost ze šesté třídy. Narazila jsem levým okem o fotbalovou kovovou branku, vyražené není, ale paní tělocvikářka mně tam nechala chvíli ležet, dokud jsem se nezotavila sama a celý den si mně s modrákem nikdo nevšímal. Nakonec jsem skončila na pohotovosti, ale stejnak na to reagovala učitelka tím způsobem, že jsem příliš útlocitná a měla bych se sebou něco dělat, dokonce mi i zhoršila známku z tělesné výchovy. No, legranda, granda byla :-D

21 kajka | Web | 29. srpna 2014 v 12:44

Ahoj pôvodne som sem nechela napísať nič ale donútila som sa...na základke a to myslím ešte na prvom stupni som mala len jednu kamarátku ale tá potom odišla a ja som zrazu nevedela čo mám robiť preložili ma do novej triedy a myslela som si že mi tam bude lepšie kedžtr tam chodila aj moja sesterka..a vlastne spočiatku aj celkom bolo až kým sme neprešli na druhý stupeň tam sa so mnou uz vôbec nebavila a jedine čo som od nej počula bolo ahoj ale to ešte nebolo až také hrozné našla som si tam ešte fakt skvelú kamošku s ktorou sme všade boli spolu takto to trvalo 2 roky až mi jedného dňa povedala že tiež odchádza preč to bolo pre mňa strašné (plakala som za ňou,nevedela som sa zmieriť s tým že už nebudem mať niekoho komu môžem všetko povedať ) a prišla ďalšia hrozná vec naša trieda sa rozpadla (znova) a tak nás ostatných preradili do dvoch tried...spočiatku som sa bála ale potom prišli skvelé tri roky kde som si našla 2 skvelých kamošov ( aspoň som si to o nich myslela ) až nakoniec prišiel čas odísť zo základky a podať prihlášku na strednú spočiatku som sa aj tešila ( v našej triede boli rovnaké kur...ako všade ) ale až keď som prišla na strednú som spoznala pravú tvár mojej najlepšej kamošky celý čas sme tie trapne kur...ohovarali že nemyslia na nič iné len na to s kým budú chodiť a s koľkými chlapci sa vyspia a napokon deň pred prázdninami som zistila že ona robí to isté a vrcholom bolo to že keď sme sa stretli ani sa mi len nepozdravila..teraz som na strednej a je to fakt strašné nemám tam ani jednu kamošku (teda myslím žiadnu skutočnú ) do mojej triedy chodia samé vykechlené namyslené šte...ktoré nedokážu nič viac ako kritizovať..rozpávam sa tam možno s dvomi babami a aj to len preto že niekedy som už fakt zúfalá a hrozne ma bolí ako im je fajn ako sa zabávajú a ja namiesto toho trčím sama v triede a zdržiavam sa plaču...tiež sa nemaľujem a nemám ani facebook..som úplne iná ako ostatné baby z mojej triedy a nemám ani vlasntne žiadnu kamošku teda okrem mojej sestry ktorej môžem povedať všetko...takže ťa absolútne chápem ale toto čo som ti sem napísala neni asi ani z polovice také hrozné čo sa dialo tebe...ale som rada že existujú baby ktoré nezaujíma len vzhľad  ;-)

22 Faint | Web | 29. srpna 2014 v 13:13

Fúú ľudia sú neskutočne hnusní. Poznám to tiež, aj keď to bolo len pri blbých prezývkach. Človeka to zabolí a mrzí ma čo sa ti stalo.
S týmto mi hovoríš priamo z duše:
"Nemaluji se. Proč? Dřív jsem to dělala, dokonce jsem měla i taková ty patlátka na ksicht, makeupy se tomu říká, ale akorát mi to ucpávalo póry, mastila se mi kůže, ksicht jsem měla jak po strčení hlavy do vosího hnízda a pod očima vrásky. Tak jsem používala jen pudr... No to taky nestačilo. Používala jsem sajrajty proti beďarům... Akorát mi to kůži ještě zhoršilo. Teď maximálně použiju řasenku, možná lesk na rty, nebo jdu ven nenalíčená. A víte co? Mám čistou pleť bez pupínků, vrásek nebo kruhů pod očima. A to používám jen čistící ubrousky a občas krém.
Absolutně mně irituje, když ráno v metru nebo třeba jen na ulici vidím ty přestylovaný bitches s tunou makeupu na držce, ty kurvy na které se kluci lepí jak vosa na med. A ještě ty jejich pohledy na mně když jdu kolem. Co čumíš krávo? Závidíš nebo co?"
Akurát sme mali včera s kamoškami o tom pokec.

23 Krysa | 29. srpna 2014 v 13:14

Si snad děláš srandu néé? To si to jako necháš líbit? Seš normální? Jestli to nezačneš okamžitě řešit tak ti zaručuju že dopadneš hodně blbě. Řekni to učitelům...doma řekni že chceš k psichiatrovi dnes je to normální ja k němu také chodím a dost mě to pomohlo...
Já jsem to dlouhou dobu taky neřešila a nakonec se to vyhrotilo tím že když sem byla někde kde bylo více jak pět lidí bu%d jsem se pozvracela nebo jsem omdlela.... :-|
Vážně to un není prdel takže s tím udělej něco nejdřív mě psychiatr fakt pomoh....
Ty nohy se mi ani nechtějí komentovat mazala bych na neurologii jestli nechceš bejt do budoucna chromá

24 MaddyHarry | Web | 29. srpna 2014 v 13:23

Lidi jsou velké svině. Možná jsi asociál - jak píšeš - ale ne nejsi. Jen ostatní jsou totálně trapní. Na jednu stranu lidi říkají, že nejsou ve stádu a pak se snaží mít nové oblečení jak aby se zalíbili. Tedy.. prostě chápu tě.

A je mi líto, že jsi se nikdy nezamilovala... no každopádně - neboj to přijde :-)  stoupni si vedle mě do fronty na lásku :-D je tu plno, ale místo se vždy najde. :-?  :-D

25 Colliode | 29. srpna 2014 v 13:51

Nevím... Prošla jsem si podobným (i když ne takovým extrémem, ale určitou formu šikany - a hlavně výsměchu - jako spousta lidí), ještě na gymplu se to se mnou trochu vleklo. Jenže jsem si neuvědomila, že jediný, v kom to ještě žije, jsem byla já. Kdybych si to měla zopakovat teď, kdy už za ty čtyři roky vím, jací ti lidé jsou, udělala bych všechno jinak. Asi bych se jich v první řadě nebála a normálně s nimi mluvila.

Co se týče tebe, doporučuju překonávat strach, ale teprve tehdy, až (pokud) sama budeš chtít. Sem tam někoho oslovit, zeptat se na cestu...

On totiž není problém v lidech... Aspoň to jsem zjistila sama za sebe. Většina lidí se přizpůsobuje a chová se ke druhým tak, jak se oni chovají k sobě (a k druhým).

26 K. | E-mail | Web | 29. srpna 2014 v 13:55

To jak tě šikanovali je bez debat odporný. Taky jsem si zažila svoje (ostatně kdo ne, že, děcka jsou hrozný dosaďsinějakýsprostýslovo), četla jsem pár podobných článků a měla pár šikanovaných kamarádek, ale ani zdaleka se nám nedělo něco tak šílenýho. Fakt jsem při čtení jen seděla a čuměla...

Nicméně... Musím souhlasit s některými komentáři, co jsem četla nad sebou... Nevíš, co si ty "vystajlovaný krásky" zažily... Já jsem taky blondýna, co bez růžový nedá ani ránu (kdybych nebyla tlustá jak prase, tak věřím, že mě hodíš do jednoho pytle s nimi), ale všichni nejsou stejní...

Opovrhovat zamilovanými páry a pak říkat, že jim nezávidíš mi přijde trochu jako protiřečením - myslím si, že v podvědomí bys chtěla nějakou lásku zažít.

Být tebou bych to nechala plynout, neužírala se tím. Tyhle věci obvykle přijdou až když to člověk nejmíň čeká. A teda možná bys mohla zvážit návštěvu u nějakého terapeuta - ne proto, že nemáš ráda vystajlovaný zadaný holky, ale proto, že máš očividně nějaký zdravotní problém, který ti dost ubližuje, třeba by to odborník pomohl. Hodně zdaru!

27 Terka | E-mail | Web | 29. srpna 2014 v 14:02

Vůbec nejsi divná, já v tvém věku taky nebyla do nikoho zamilovaná a do teď jsem s nikým nechodila. Ale nevadí mi to, raději si počkám na toho, kterého budu milovat a on mě. Kdo si počká, ten se dočká. :-)

A taky se nemaluji. Nemám to zapotřebí. Teda, ne že bych vypadala nějak dokonale, to, alespoň si to o sobě nemyslím,.. ale zkrátka, nemám ráda make-up, ani oční stíny, vždycky jsem to na sebe zkoušela napatlat ze srandy a pak to okamžitě smyla z obličeje. Maximálně si dám řasenku, ale to je všechno. :-)

28 Em Zet | Web | 29. srpna 2014 v 14:11

Hej to s tou necitlivostí nohy mívám také často... musím pak sednout nebo prostě někam dřepnout, i když jsem na ulici, protože nohy se mi děsně podlamují a i bych spadla stoprocentně, když bych si rychle nesedla, takže to vím, o čem mluvíš, je to zlé někdy, hlavně když s to stane na veřejnosti. :D
Jinak s článkem se můžu tak trochu ztotožnit, mně lidé nebrali už od školky - jak děti, tak učitelé, přesně, jak jsi to psala ty. Nebrali mě, protože jsem bydlela v malinkaté vesnici a přistěhovala jsem se z Prahy, takže mé rodiče nikdo z tradičních obyvatelů (:D) tady neznal a mě taky ne; kromě toho se o nás rychle začaly šířit pomluvy, apod.  Ve školce to bylo peklo, ale neuvědomovala jsem si to moc, prostě jsem si myslela, že je to super a že jsme kamarádi všichni. Až potom ve škole jsem si to začala uvědomovat, jaký jsem outsider. :D Nevím, proč mě ostatní nebrali - jestli kvůli tomu přistěhování, nebo kvůli tomu, že jsem byla trochu napřed než ostatní, nebo že jsem byla už odmalička nesmělá... každopádně si pamatuju, jak jsem se těšila na každý nový rok a říkala jsem, že děti budou starší = rozumnější a já budu taky starší a konečně budeme moct být všichni kamarádi. :D Byla jsem naivní, zůstala jsem outsiderem až do maturity - ať jsem byla na jakékoliv škole (vystřídala jsem 4 školy od první třídy).
Na prvním stupni to bylo hrozné. Nesnášela mě vychovatelka v družině a stále mě před ostatními ponižovala a nadávala mi, že "vypadám jak čarodějnice", apod. Děti se mi pak samozřejmě smály, protože to všechno slyšely. Po tom incidentu s čarodějnicí máma volala do školy řediteli a apelovala na něj, ať vychovatelku srovná do latě, ovšem když to ani potom nepřestalo a byla jsem pořád terčem její zlovole, změnila jsem školu - do páté třídy jsem chodila tedy do školy, kde to bylo jakžtakž dobré. Pak jsem udělala největší chybu svého života - šla jsem na gympl.
Bylo to otřesné. Nesnášela jsem každý den tam; mám stejné pocity, jako jsi popisovala ty, když jsi mezi lidmi. Začala jsem zatahovat a pak do školy nechodila vůbec. Máma pracuje vždycky několik dní v Praze (a žiju jen s mámou), takže vlastně nevěděla, že jsem doma - postupem času jsem si vyvinula opravdu dobré způsoby, jak zfalšovat omluvenku, nebo jak to nějak zahrát, aby to bylo v pohodě, třeba "ztráta" žákovské, apod. :D
Nakonec jsem byla donucená z osmiletého gymplu vypadnout na jiný gympl - to jsem byla v polovině sexty. Školu, jakou jsem teď v červnu opustila, snad ani nemá cenu popisovat - byly tam ty nány, jaké ty popisuješ. Hloupý byly jak šašek císařpána (nevěděly, jak se například dostali černoši do Ameriky, nebo že Evropa je jen na severní polokouli Země!!!), ale namyšlený až do nebes, ty vole. Jen si na to vzpomenu a votvírá se mi kudla v kapse. :-?
To jsem se rozepsala, promiň, koukám, že všici tu psali komenty, kde svěřili svůj příběh. Možná teď ti bude líp, protože uvidíš, že v tom nejsi sama, a že podobné problémy jsme měli také někteří. :-) Souhlasím s některými komentáři, že bys to měla začít nějak řešit. Jinak tě obdivuju, že si nenecháš hučet do hlavy a jdeš si svojí cestou, to stojí za poklonu a ne za urážky, jakými tě lidé častují kvůli tvému stylu, apod.
Držím ti palce! 8-)

29 Em Zet | Web | 29. srpna 2014 v 14:19

[2]: Já také nakupuju v secondhandu. :D Zrovna dneska jsem si tam koupila strašně moc krásný kabátek! 8-O Za 160 Kč. Mají tam dovoz jen z Velké Británie, a to sáčko je vážně strašně krásné. Jasně, že se na mě dívají skrz prsty taky. :D Mně je to ale úplně u prdelky. Mnohdy tam seženeš lepší a kvalitnější věci než někde v New Yorkeru, kde se ti tričko za pár měsíců vytahá a boty za pár hodin roztrhají.... :-) (zkušenost)

30 zwei | Web | 29. srpna 2014 v 14:20

Pěkný článek. Taky nemusím ty zmalované blbky, co se fotí před zrcadlem s našpulenou držkou. :-!
Taky se nemaluju a je mi to jedno. Jestli se to někomu nelíbí, tak je JEHO problém, že se mnou má problém :-D

31 Em Zet | Web | 29. srpna 2014 v 14:21

Jinak! (už 3. komentář, to je super) Ještě jsem chtěla říct, jak jsem ráda, že znám někoho, kdo má rád A) Marvel a za B) Jamese McAvoye. Většina lidí Jamese nezná, je to celkově hodně podceňovaný herec. Profesora Xaviera zachrál naprosto úžasně a dokonale - s kamarádkou jsme na tom byly v kině (obě ho žereme :D) a čuměly jsme, jak strašně moc mu ta role sekla. :D :-)

32 M. | Web | 29. srpna 2014 v 14:38

vždy keď čítam takéto príbehy ľudí, som vďačná za to, aký život mám..šikanu a žiadne odstrkovanie som nikdy nezažila, nikdy som nezažila, že by ľudia na mňa vykrikovali alebo niečo podobné..
S tou láskou, neboj sa časom to príde aj k tebe, v tom som si istá..pretože bez lásky sa človeku samému veľmi ťažko žije - teda aspoň mne, každý to má inak.. :-)
držím ti ďalej v živote palce, nech sa ti už iba darí a nájdeš sa v niečom, čo ťa naozaj bude baviť a tešiť, a že sa budeš už iba usmievať, myslieť pozitívne a že sa ti už nikto nikdy nebude smiať. :-)

33 Marionette | Web | 29. srpna 2014 v 14:39

Když čtu tvůj článek, tak se až propadám hanbou, protože jsem už na 3. škole kvůli "údajné" šikaně. Nikdo mi nědělal nic tak hrozného jako tobě. Nedivím s eže to poznamenalo tvoje chování. Bojím se trochu že to s tebou nedopadne dobře, měla by jsi vyhledat nějakého lékaře aby to s tebou probral. Tohle není lehká věc. le souhlasím že ty pipiny jsou hrozné -.-"

34 Andy | E-mail | Web | 29. srpna 2014 v 15:14

na jedu stranu je mi líto toho, jak tě šikanovali, je to docela brutální, na druhou stranu (nic ve zlém) mi příjdeš docela ukňouraná, trochu hypochondr a příjde mi, že hodně neprávem používám poměrně silné vulgarismy na holky, co ani neznáš. Kurvy? Jako vážně? Kdybys nepsala spoustu takhle HLOUPÝCH urážek, přišla bys mi asi docela i jako rozumná holka... to žes nikdy nebyla zamilovaná, nebo nikoho nemilovala neni nic zvláštího, když je ti 16, já si beztak myslím, že člověk může skutečně MILOVAT až po letech soužití... třeba to tak neni, cojávim..
Jinak zpátky k těm slečnnám, napsalas to, jakobys je skutečně nesnášela právě proto, že je kluci chtějí... nebo mi to tak příjde..
v každém případě nevím čím vším sis prošla a třeba jsou tvoje pohledy na věc, názory a urážky na lidi který neznáš odůvodněné.. :-)

35 Andy | E-mail | Web | 29. srpna 2014 v 15:15

[34]: používáš, pardon

36 Stejs | 29. srpna 2014 v 15:34

Ano, všichni tě teď budeme litovat... :-| Říkáš 'No a co?' a přitom tu brečíš jako malý děcko. Máš peníze, máš na výběr...jenže si prostě vybereš, že se nebudeš snažit, říkat si 'cha chá! teď jsem sama sebou, všichni běžte do prdele!' a pak si stěžovat, že se s tebou nikdy nebaví, bitch...jako by za to mohl někdo jiný než ty. Nepřizpůsobivý prostě vyhynou, tak to v přírodě bývá ;-)

37 Choi Mari | Web | 29. srpna 2014 v 15:55

Spousta lidí dnes trpí sociální fóbií. Já jí měla do určité míry taky, ale ne tolik a tak to nějak překonávám sama. Možná by stálo za to si promluvit s odborníkem nebo na tom nějak začít pracovat, protože tyhle věci můžou člověku v budoucnu dost komplikovat život.
Šikanovaná jsem nikdy nebyla, ale moc kamarádů jsem taky zrovna neměla. Většina se chtěla kamarádit, dokud to pro ně bylo výhodné a spousta lidí mě ani nezkusila poznat, protože jsem ta holka, co je divná a příliš mluví.
S oblečením jsem na tom podobně. V normálních obchodech si mnohdy ani nevyberu a dát třeba 10 liber za triko se mi moc nechce. Sekáče a charity shops mám moc ráda. Člověk tam najde originální kousky a za nízkou cenu a i já se svým divným vkusem si tam vyberu.

38 Slečna-intrikán | E-mail | Web | 29. srpna 2014 v 16:05

Souhlasím s tebou, máš ve většině věcí pravdu, vlastně když se nad tím tak zamyslím, řeknu ve všem. Už mě také docela vytáčí ty dívčiny s prodlouženými ombre vlasy (Áno ano, opěd poukazuji na Ombre, v poslední době mě všechno co nese název Ombre hrozně sere), tá krvavá rudá na rtech se nedá popsat jinak než Děvkovská a jejich umělé řasy a nehty (Častokrát také od Vietnamců a ony by na ně nadávaly) jsou tak neskutečně dlouhatánské, že metr je na ně krátký. :-!
Hnusí se mi to, já, jakožto člověk který nad sebou a svým vzhledem přemýšlí hodně kriticky a je hodně puntičkářský, zato nejsem jako ony, těmito lidmi můžu tak akorát pohrdat, stejně jako ony pohrdají mnou.
Ale jestli mě něco dostává úplně nejvíc je to fakt, že si myslí, bůhví kolik kluků je do nich beznadějně zblázněných, ale ono hovno a ve výsledku se líbí tak dvoum, třem. A proč?
Protože se oblékají, chovají a vypadají jako naprosté kopie retardované panenky barbie, která neumínic jiného, než si hrát na nějakou módní policistku, nebo co a přemýšlet jen nad tím, jak shodit druhé/mu sebevědomí prostřednictvím jeho/jejích šatů, které sice nestojí miliony a nevypadá jako z toho nejznačkovějšího obchodu na planetě, ale i přes to má styl, má kouzlo a hlavně se líbí jeho nositeli. A to je nejdůležitější, ne?

39 Em Zet | Web | 29. srpna 2014 v 16:41

[36]: To se za svůj názor tak stydíš, že tu vystupuješ jako anonym? "Nemám blog", no jistě. :-) Pořád lepší svůj názor napsat na svůj blog tak, jak to udělala adminka tohoto blogu, než psát anonymně hnusný komentáře tak, jak to děláš ty. :-)

40 Hayley. | Web | 29. srpna 2014 v 16:49

Neviem, či sa k môjmu komentáru vôbec dostaneš, keďže tu máš pekný zástup, ale musím uznať, že je to krásny citlivý a úprimný článok. V mnohých ohľadoch mi pripomínaš mňa samotnú. Tiež som si prešla šikanou pri spolužiakoch, dokonca od 'najlepších kamarátiek' a často som počúvala všetky tie posmešky len kvôli tomu, že som bola odlišná. Tiež som mala problém hovoriť s cudzími ľuďmi, bola som strašne zatiahnutá, nedokázala som prehovoriť s niekým, koho som nepoznala už dlhšiu dobu, trvalo mi dlho, kým som sa pred niekym uvoľnila. Takýchto ľudí je veľa, veľa ľudí má takéto problémy, a často to bývajú ľudia, ktorý sa rozvíjajú po tej umeleckej stránke. A od ľudí, ktorý nemajú žiadne iné koníčky okrem vyvyšovania sa nad ostatných, by si nemali druhý brať veci k srdcu. Len si pekne choď za tým svojím, si originálná a taká aj ostať. Nestaň sa ovcou.
Ešte jedna vec... (Teda, myslela som si, že tá fotka Michaela a Jamesa je tu len, pretože sa hodí k článku, tie ich pohľady konkrétne, ale ako vidím, je tu ďalší nadšenec X-Menov :-), a tá strieborná bunda musí byť parádna) Chlapcom sa MOŽNO takéto dievčense, s ktorých tá omietka opadne, keď sa tresne dverami, páčia, ale mužom nie. Vidím, že veľa mladých dievčať má kvôli mladým nezrelým sopľiakom komplexy, no pri tom je celá rada mužov, ktorý presne takýmto typom dievčat, o ktorých v tomto článku píšeš, opovrhujú.

41 Ellie | E-mail | 29. srpna 2014 v 17:45

Vždycky když si přečtu podobný článek, jako je ten tvůj, připadám si jako hrozně nevděčný..spratek. :-D Protože si pak uvědomím, že si jednoduše nemám na co stěžovat. Já šikanu nezažila,i když to s tím banánem v botách se mi taky stalo.. Nesnáším, když se někdo chová, tak jako například ti tví bývalí spolužáci.. Je to jednoduše odporný chování. Ale tu tvojí bundu bych vážně chtěla vidět! :D Jsem taky fanoušek X-menů. :D A jop, McAvoy a Fassbender jsou neuvěřitelní krasavci. :D Super článek. :-)

42 Moi Keiniku Sang | Web | 29. srpna 2014 v 17:50

[36]:Nechceš taky vyhynout, chytrá hlavo? Nikoho se neprosí, aby ji litoval, tvůj komentář se dal formulovat jako názor, místo jako takovejhle zbytečnej útok. Pouč se u čísla 34.

Tohle je článek o něčem hodně jiným, než jsem čekala. A vedení blogu tě dá na titulku s takovým pitomým titulkem :-?

43 Aneko-chan | E-mail | Web | 29. srpna 2014 v 18:05

Pání, tlieskam ti! V sekáči nakupujem aj ja... To mi problém nerobí. Ale nemám na to, aby som si niečo prerobila sama. Ale si originálna, svojská. Vážne by som nedokázala čo ty. Mňa šikanovali iba prvý rok na škole, potom sa to urobilo, teraz sme taký celkom kamaráti, celkom. Ale určite by som nezvládla, čo ty. Ja som hneď chcela prestupovať.

44 Jennifer Buffay | E-mail | Web | 29. srpna 2014 v 18:10

Ahoj,velmi působivý článek,právě proto,že jde srdce.Koukám že za svůj krátký život sis toho zažila hodně.Určitě s tebou souhlasím v originalitě člověka.Připadá mi,jako bychom my lidi byli jako stádo ovcí,s nimiž je manipulováno a my jenom plníme rozkazy.Já jsem taky svá,ale z části se snažím přizpůsobit společnosti.Bohužel to jinak nejde,pokud se chci dostat tam kam chci..co se týče profesního života,ale stále se snažím vystupovat přirozeně.A to že se skoro nemaluješ..moje kamarádka se nemaluje vůbec a zásadně to odmítá.A je škoda,že většina žen ze sebe dělá,co nejsou.Všichni si barví vlasy,umělý nehty,řasy,tetko,pierce a jejich makeup vypadá jako maska na karneval.
No jinak ti přeji mnoho zdaru,koukám,že jsi šikovný designér. ;-)

45 H A. | E-mail | Web | 29. srpna 2014 v 18:15

Páni , v tvém článku jsem nemohlk neshledat spoustu podobností s mými názory. Tyto karikatury jak bych je nazval co se přehnaně líčí a musí mít in oblečky se mi hnusí abych byl upřímný , není nad přirozenou krásu , a ojedinělost. Dívka by měla být vyjímečná svou osobností a měla by být stejně přirozená a spontální , svá ... Je dobře , že je ti jedno co si kdo myslí . Mě též...

46 sarush ef | Web | 29. srpna 2014 v 18:16

Tak to seš asi boží.

47 Andy | E-mail | Web | 29. srpna 2014 v 18:21

[42]: ooh, cítim se poctěna :-D

48 girl-accessories | 29. srpna 2014 v 18:26
49 girl-accessories | Web | 29. srpna 2014 v 18:29

[48]: jen sranda, já taky :3

50 Steeve X | E-mail | Web | 29. srpna 2014 v 18:31

Podívej se, cos napsala. Podívej se, na co dali reklamu na Blog.cz a pak čti komenty... "Jééééé ty nakupuješ v sekáčííí??" - mindy už jedou. Pochybuju, že to četly. Pochybuju, že by dokázaly žít tvou roli a pochybuju, že by vydržely to, co ty. Protože umí akorát přiblble kývat halvou. Anoo anoo, vybočuješ, nenech si nic říct, ano ano, moc tě litujeme. A teď nasrat, jdem se koukat na Doktora, weirdo!

No, promiňte, musel sem.

Cítím s tebou. Nikdy jsem šikanu nezažil a neovládám empatii, ale cítím skara s tebou! Tvůj článek a vše kolem je jeden velký důkaz, že se světem je něco špatně. Všechny zajímá, jen že nakupuješ v sekáči. Je jim u prdele, co jsi uvnitř. Takový je svět.

A já nechci, aby takový byl minimálně k tobě. Přeju ti dobrý život - co dobrý, úžasný! Přeju ti tu nejlepší kamarádku na světě, protože jedna pravá je víc, než milion "Bí Ef Efek". Věř si a věřit si nikdy nepřestaň. Jdi vpřed a při každém pádu (nebudu ti tvrdit, že se ti vyhne), znovu vstaň. Neděláš nic špatně, to svět je svině. Čiň dál, jak činíš a pokud ti ještě můžu radit... neděl se o soukromé věci s lidmi, kteří za to vůbec nestojí.

Let the hate commence!

51 Steeve X | E-mail | Web | 29. srpna 2014 v 18:35

[34]: Doteď mi bylo celkem fajn, po tvém komentáři asi půjdu vrátit oběd do hajzlu. Pardon, do toalety -.-

52 Zoey | Web | 29. srpna 2014 v 18:48

Jediné s čím souhlasím jsou ty namalované bitches, a tím to asi tak končí.
Kdyby ti někdo prováděl něco takového- neříkej mi že se to neřešilo a nikdo s tím nic nedělal. To by jsi lhala.
Nechápu tě, a jsem asi teď za tu blbou, ale vážně ne, nechápu tě.

53 Sára | E-mail | Web | 29. srpna 2014 v 18:49

Ahoj, nevím kam bych ti měla napsat, tak píšu pod článek. Chtěla jsem se zeptat, ohledně designu blogu... Máš své návrhy,nebo děláš podle toho, jak si kdo řekne? Dobrý článek, líbí se mi tvůj názor! :)

54 Raja Luthriela | Web | 29. srpna 2014 v 19:03

To mě na základce taky šikanovali. TEdy hlacně psychicky. Fyzicky ani ne. I když občas se taky našel někdo, kdo mi občas podrazil nohu. Jinak se mě spíš smáli, kvůli nějakým prkotinám. Třeba, jak se mi v první třídě smáli kvůli tomu, že se mmi líbí jeden kluk ze třídy. A přitom jsme byli jen kamarádi. Nam oboum se smáli, jako kdybychom byli prašiví a méněcení. Jakoby bylo nějak zvlášť vtipné, že si spolu povídáme. Nebo jak mě křivě obvinili že jsem kradla magnety z magnetické tabule. Tohle by mě nikdy nenapadlo. Nebo, jak mi nadávali. Nebo jak v páté třídě se drbali v lavách a pokřikovali na mě: "Jak dělá opička?" Jak kreténi. Jako by ze mě chtěli vydolovat nějakou reakci. Jako by si snad mysleli, že mám inteligenci tříleteho dítěte. Nebo je jen těšilo, že mi tím ubližujou? Že mě tím uráží? Nebo v deváté třídě... Přišla jsem do třídy s čeně nalakovanýma nehtama a ještě snad tejden po tom, co už jsem zase měla nehty čistý, se mi vyčítali, že jsem EMO. Jenže já jsem nikdy nebyla EMO. Opravdu nikdy. Nebo jak ne mě řvalive čtvrté třídě řvali, že mi rustou prsa dřív než ostatním. Že by holkyzáviděli? Že by si kluci nedovedli poradit jinak se svým vlastním chtíčem?
Mám pokračovat? Raději ne, protože já si pamatuju všechno, co mi kdo člověk udělal.

No, chci říct, že tě vlastně chápu, když říkáš, že už nedůvěřuješ lidem. Každý, kdo si projde šikanou je vůči lidem opatrný a osstražitý, jako dvacetkrát nakopnutý pes. Mě už je těď 21 a tak nějak už jsem se z toho vyhrabala. Ale taky jsem nesnášela určité skupiny lidí. Ať už jsou to zmalované holky Hip hopeři atd.
Prostě je to důsledek nezpracovaného traumatu.

55 Ang | Web | 29. srpna 2014 v 19:05

Teď nevím, jestli si o tobě máme myslet, jak jsi mnohem lepší, než ostatní, nebo tě litovat. No jo.

Psychiatr, žeby?

Bože, většina učitelů by člověka nechala jen sedět bokem, kdyby nekrvácel. To není jakože by to byla hrozná nespravedlnost vůči tobě.

56 Scrat | E-mail | Web | 29. srpna 2014 v 19:49

No to je hrůza, čím sis prošla :-( Ta úča musí být fakt blbá kráva, když vidí, že máš nějaký vážný zranění a klidně tě nechá sedět zbytek hodiny na lavičce a nevolá záchranku. To je teda fakt nehorázný.
Zkoušela jsi někdy tu šikanu prásknout? To se mělo zatrhnout.
Je skvělé, že máš vlastní styl, jen ať ti o závidí :-) Nesnáším ty namyšlené fifleny :/
Jsi statečná, žes to vydržela, přeju hodně štěstí do budoucna. :-)

57 Scrat | E-mail | Web | 29. srpna 2014 v 19:59

[2]: Já taky nakupuju v sekáči a nemaluju se, je to přirozenější!

58 Em s tečkou | Web | 29. srpna 2014 v 19:59

WTF I just read? 8-O  :D

59 Irith | Web | 29. srpna 2014 v 20:23

Přeji Ti hodně štěstí a ať to vydržíš.
Já měla něco podobného, ale rozhodně ne v tak hrozné formě, jako ty. Nebo, měla... vlastně mám. Lidí ze třídy (hlavně kluci) se mi posmívají, nechápou, že se nemaluji, nechápou, že mě nebaví nakupovat oblečení...
Ale ted se to o 100% zlepšilo, ne že by přestali, spíše naopak, ale našla jsem si naprosto úžasnou kamarádku. Ted se nám posmívají oběma, ale jí je to jedno, prostě se mnou kamarádí, chrání mně proti nim a pomáhá mi a její úplně jedno, že si o nás všichni myslí... víš co.
Namalovaný holky nemám ráda, a nechápu kluky, co s nimi chodí. Jak mohou chodit s někým, kdo má hmotnostně víc make-upu než mozku? Ale zase... myslím, že já bych se nedokázala zamilovat do někoho, kdo by klidně chodil s takovými fiflenami. Takže je možná dobře, že se odfiltrují :-D
Držím Ti palce!

60 Holoubek | E-mail | Web | 29. srpna 2014 v 20:27

Je mi líto, co prožíváš. :/
Z vlastní zkušenosti musím říct, že je důležité najít rovnováhu. Já jsem také bohémská duše, umělec atakdále, ale zároveň mám zájem na tom v rámci možností vycházet se svým okolím. A moje okolí je překvapivě natolik tolerantní, že jim můj "upírský" plášť nevadí. :) Tedy ne že by si ze mne nedělali legraci, ale neubližují mi. Doufám, že u tebe se to zlepší, možná když potkáš někoho tolerantního. :) Ale každopádně buď ráda za věrnou kamarádku, být věrným přítelem vůbec není lehké. :)

61 Dreamer | Web | 29. srpna 2014 v 20:31

Toľko riadkov len o tom, ako sa ľutuješ . Tiež ma šikanovali, pľuli na mňa, naháňali ma po triede s kružidlami a hádzali mi do očí snehové gule, strkali do mňa a neustále sa mi smiali . A tak by to bolo doteraz, keby som sa nevzchopila .
Je jasné, že ťa budú šikanovať, keď sa takto správaš . Keď som chodila v čiernom gotickom starom oblečení, hlavu som mala ako po strčení do olejovej vane, na ksicht som si plácala orandžový korektor, bola tlstá ako prasa a nevedela som sa brániť, bolo to to isté .
Preber sa, ľutovaním sa nič nezmeníš . Že nosíš sekáčové oblečenie, robíš diy veci a nemaľuješ sa ?? Tak to ti asi dáme medailu, hoci robím to isté .
Tie vymaľované bitches, ak majú mozog a nie piliny, si väčšinou naozaj niečím prechádzajú, takže by si ich nemala súdiť podľa vzhľadu . Kamarátka, ktorá sa o seba stará viac, než je vhodné, má poruchu reči (koktá) a chodí k psychiatričke a berie lieky - neodvážila som sa jej spýtať, čo sa jej stalo, pretože tak silná vada (nevie povedať súvislú vetu) musela byť spôsobená niečím, čo ju na smrť vystrašilo . Ďalšie dievča znásilnili, a ona ešte nemala chlapca, lebo sa bojí mužov . Ďalšej blogerskej instagramovej "paničke", ktorú mám rada, sa rozviedli rodičia a teraz jej strkajú peniaze, aby ich mala radšej . Ja som sa o seba tiež začala nemálo starať, záleží mi na oblečení (a nakupujem v sekáčoch, keď už o to ide), na vzhľade pokožky a na tom, ako vyzerám, rada nakupujem . Kvôli šikane som si prešla purgatívnou anorexiou, bulímiou,záchvatovým prejedaním, samovražedným pokusom, rezaním a doteraz trpím depresiou (sčasti aj anorexiou, aj keď nie tak silnou, ako predtým) . Bola som úplne ako ty . ÚPLNE ako ty . To, že opovrhuješ párikmi dávam za vinu tomu, že si si ešte nikdy neprežila naozajstný vzťah (a nemyslím tie mesačné facebookové vzťahy, ktoré sa rozpadnú kvôli kravine) . Nevieš, aké nádherné to je . Učiteľky takéto veci robia, preboha, to nebol žiadny komplex ani nič podobné . Na telesnej som odpadla (anorektické obdobie) a keď som sa prebrala a povedala som učiteľke, čo sa stalo, smiala sa mi . A neobviňujem ju z toho .
Akonáhle som schudla, prestala nosiť veci z doby pravekej, vyčistila si poďobaný ksicht, začala sa o seba starať a začala sa brániť, okamžite to malo odozvu . Teraz mám okolo seba ľudí, ktorým verím, a keby si nebola len decko, ktoré okolo seba zbytočne kope nohami a snaží sa na ostatných hodiť vinu, bola by si oveľa šťastnejšia . Originalita nie je v hádzaní špiny na ľudí, ktorých nepoznáš, nakupovaní v SH a diy výrobe . Preber sa .
PS: Ja som si to zažila . Viem, ako bolí šikana, tak prosím nechoď s argumentom, že ja o takomto stave nič neviem .

62 Bad Girl | Web | 29. srpna 2014 v 20:52

Hah.. a ty děvky, s tunou make upu na jejich zkurveným ksichtě maj depky z toho, že se s nima rozešel další šampónek, kterej je jenom vojel a řekl "miluju tě". Možná by si měla navštívit psychiatra...

63 Majklice†Světice | Web | 29. srpna 2014 v 21:01

Nemohu si pomoct, ale z tohoto článku tolik křičí: "Litujte mě!" že mám chuť jen ironicky napsat: "Ty chudáčku." Ne, že bych nevěděla, jaké to je, být šikanován, taky jsem byla, skoro každý byl. A přijde mi od tebe pokrytecké, když tvrdíš, jak nesnášíš lidi, kteří soudí jen podle vzhledu a sama děláš to samé. I kdyby ty "zmalované bitches" tebou pohrdaly, jestli k nim zaujímáš stejný postoj, příliš se od nich nelišíš, nedělá tě to lepší, správnější než jsou ony. Píšeš, že žiješ a oblékáš se tak, jak se ti to líbí. Jenom proto, že se ti nelíbí, jak vypadají ony, nemají snad nárok tak vypadat? Jenom proto, že tak vypadají, jsou snad automaticky kurvy bez mozku? Toť vše, co jsem měla na srdci.

64 Ritty | Web | 29. srpna 2014 v 21:04

Taky jsem byla šikanovaná. No, bývají dvě obvyklé reakce - totální uzavření se do sebe a vzdor. Já jsem začla vzdorovat. Když se mě jeden spolužák pokoušel zmlátit, tak jsem prostě začla ze všech sil kopat kolem a fakt jsem ho složila :D Sice se se mnou pak dost dlouho nikdo nebavil, ale nakonec jsem si kamarády našla (stejně divné jako já). Neboj, prostě si jenom ještě nenašla to místo, kam patříš, a ty správné lidi. A co se těch namalovaných bitches týče, někdy to bývají jen hloupé náctileté pipinky, ale někdy můžou taky mít nějaký problém...

65 Mirimë (Karolína Kahounová) | Web | 29. srpna 2014 v 21:10

Tohle vypadá na hooodně dlouhý koment :).

Myslím, že člověk má být sám sebou a příliš se neovlivňovat okolím... Je super, že taková jsi :).
Úžasný a originální nápad "předělávat" nebo "upravovat" oblečení! Já jsem na to moc líná...
Jinak jsem si všimla pár nesrovnalostí... Nejdřív píšeš, že se nemaluješ, a o pár řádek později dodáváš, že občas použiješ řasenku, lesk na rty, nebo jdeš nenalíčená... 8-O
Na záčátku článku nám sděluješ: Fakt nesnáším takové ty lidi, kteří odsuzují ostatní jen kvůli vzhledu. To jako, že nesnášíš sama sebe? Vždyť o pár řádek později píšeš, že přestylovaný, výrazněji namalovaný holky jsou ku*vy atd... Já ti do toho vůbec, vůbec nemám co mluvit, ale myslím, že je nejlepší člověka hned neodsuzovat na první pohled. Vždyť ty holky odsuzuješ taky hlavně kvůli vzhledu a přitom tvrdíš, že lidi, kteří tohle dělají, nesnášíš... Navíc, vidíš jim do hlavy a víš, co si o tobě myslí? Ne... :) (Tenhle odstavec neber moc vážně, nemyslela jsem ho vůbec zle... Jenom takové zamyšlení... A abych nezapomněla - jinak moc nepředpokládám, že si můj koment přečteš, protože tu máš x dalších...)

Taky se mi nelíbí, když na ulici (nebo v naší škole, když vím, že jde o mé spoluškoláky - divný slovo, že?) vidím ty muckající se páry... Jako, přijde mi normální, že si na veřejnosti, kde je zrovna hodně lidí, dají pusu, krátce se obejmou nebo řeknou "miluju tě"... ale když se různě ošahávají... to si podle mě mají nechat na soukromí. (Třeba se zrovna nedokázali ovládnout, hehe :-!.)
Nedělej si starosti s tím, že jsi ještě nikdy nebyla "zabouchlá". Je ti šestnáct... Myslím, že to někdy přijde, za pár měsíců/let. Někteří lidé za svůj život zažijí třeba 5, 6 lásek (což je spíš můj případ, bohužel :/) a další jenom 1 nebo 2, ale zato třeba milují někoho vhodného a toho, kdo jim tento cit bude oplácet.
U mě to je vždycky tak, že se zamiluju do kluka, u něhož bych to fakt nečekala a ještě v ten nejneočekávanější čas... Pak si říkám: Je tohle vůbec možný - zrovna on? No to bych ještě před pár týdny vůůůůbec neřekla... A pak z toho jsem strašně vyjevená :D. Ale já se nikdy nechci zamilovat, navíc zrovna do něj. Přesto se tomu nedokážu ubránit :(...

No nic. Už sem zase tahám sebe...
To, co ti na základce dělali, je naprosto hrozný a strašný! Nechápu, jak si tohle mohli dovolit! Opravdu, nechtěla bych být na tvém místě. (...sobecký člověk se projevil.)
Jsem ráda, že na střední to už je lepší, i když podle popisu taky ne zrovna ideální... Snad se to urovná - i když samo od sebe to asi nepůjde :(...

Doufám, že jsi to tehdy všechno někomu řekla!
Já jsem taky byla před pár lety šikanovaná... tedy, šikana je trochu moc silný slovo... Navíc v porovnání s tebou to bylo fakt slabý kafe.
Pár holek ze třídy se mi prostě smálo, lhaly mi, atd... Samozřejmě já jsem jim na jejich lesti, které si na mě vymýšlely, jakožto bezelstný člověk naletěla, a ony z toho pak ještě měly ještě větší srandu... Moc jsem se nebránila, protože jsem se bála, že je ještě víc popudím. Bohužel, já si ten neakční typ člověka, který si na sobě nechá i dříví sekat, nebo jak se to říká.
Samozřejmě jsem to sdělila rodičům a když se situace zhoršila, začali to řešit s naším třídním učitelem.
Nakonec se "šikana" jakž takž vylepšila, někdy se ke mně chovají líp, někdy hůř... Ale dovolují si na mně teď spíše jiné holky než předtím. Každopádně stále ve třídě patřím mezi ty méně oblíbené...
Když si k "nim" sednu na obědě, odsunují se ode mě nebo řeknou "Kája" a hloupě se chichotají. Nebo si cosi špitají, "nenápadně" po mně pokukují a pošklebují se. Podle mých kamarádů mě pomlouvají, protože mám poněkud jiný smysl pro humor. No prostě ze mé osoby občas mají tyto holky strandu... Pořád je slyším o sobě říkat, jak jsem divná. Jednou "babí sněm" (tak jim říká můj kámoš :D) zase sprdla (jak se to slovíčko vlastně píše?!) učitelka hlavně za jejich chování ke mně... Byly z toho dost vykolejený... A jedna dívka z "babího sněmu" pak říkala, že "ony přece nemůžou za to, že jsem tak divná" a pak to několikrát opakovala. Jako kdyby je jejich názor a má rádoby "odlišnost" opravňovala mi tohle dělat... Myslím si, že mnoho z nich je ve svém chování vůči mně ovlivňováno ostatními, "hlavními aktéry". Mám takový pocit...

Otřes mozku... No nechtěla bych. Ta učitelka se zachovala špatně, což nepopírám. Asi nepochopila, že jsi na tom tak špatně...

Je super, že máš alespoň jednu dobrou kamarádku.

Vidím, že máme trošku podobný problém - já se taky neumím bavit s cizími lidmi! Né, že bych z nich měla strach, ale prostě mi to není příjemný... Občas ani s těmi, které znám, ale ne moc dobře. Třeba vůbec nevím, co by bylo v nějakou určitou situaci nejvhodnější říct, a tak zarytě mlčím, zatímco se všichni kolem mě baví. No, nejsem zrovna výřečná :D.
Taky občas mívávám podobný výpadky. Většinou ale trvají jenom pár minut, když se třeba do něčeho zaberu (do přemýšlení nebo do nějaké činnosti). Pak následuje velký bum! a já si uvědomím, že jsem byla celou dobu mimo a skoro vůbec jsem nevnímala okolí! Ale z té chvíle si něco pamatuju, i když trochu méně jasně, než když jsem normální.

Já, kdybych v hlavě slyšela cizí hlasy, tak bych byla strachy bez sebe... Musíš být velmi statečná, že to takhle unášíš! :( A ta část s nohama... musí to být velice nepříjemný... A působí na mě, jako kdyby to bylo způsobený od psychiky.
Nevím, jestli by nebylo nejlepší, kdybys začala chodit k psychologovi/psycholožce? Ta by ti určitě pomohla! Neboj, nemusíš se za to stydět. Spousta dalších lidí se potýká s problémy podobné tvým...

P. S. Krásná grafika :). Jsi nadaná, jen tak dál!
P. S. S. Nádherně napsaný článek... Od srdce, jak už podotkli někteří přede mnou...
P. S. S. S. Přeji ti, ať se tvé problémy zlepší a... mnoho úspěchů v životě :).

66 Janča | E-mail | Web | 29. srpna 2014 v 21:16

Panečku, nevím, co psát dřív.
To s tím oblečením je super a je fajn, že ti nevadí to takhle dělat, ale to chození bez bot mě dost zarazilo :D taky bych na tebe asi dost čuměla, ale ne, nevadilo by mi to, jen bych to nechápala.
Spolužáci jsou pěkný hovada, ale je to tím, že vědí, že jsi slabší a můžou ti ubližovat. Kdyby ses už na začátku (aspoň na tý střední) začala bránit a zkoušet se skamarádit s ostatníma, tak by se to nejspíš nestalo. Ale možná taky jo, kdo ví. To s řečí je mi líto a ostatním to dává další podnět k šikaně, což je dost blbý. Snad se to brzo změní, na střední to snad nemůže být tak hrozné.
Kluci ti sice zatím přijdou úplně tabu a vadí ti zamilované páry, ale až se to stane tobě, tak se budeš chovat úplně jinak. :) A věř, že se to stane!
Jo a s nohou bych být tebou zašla k doktorovi. Alespoň  s tou nohou, ne-li i s hlavou (bolení, cizí hlasy).
Tak hodně zdaru! Držím palce, ať je ti lépe a máš více kamarádů. Opravdu!

67 Shi | 29. srpna 2014 v 22:07

[14]: Lépe bych to nenapsal.

Zprvu jsem si myslel, jak to máš těžký, vlastně jsem tě i litoval, ale jak se to tak řádek po řádku stupňovalo, připadalo mi to čím dál, tím víc nereálnější a absurdnější. To, co jsi uváděla, už by se dávno řešilo, kdyby tomu předcházelo, všechno to výše uvedené.

Také nemám rád holky, co na sebe patlaj první, poslední. Samozřejmě si o nich udělám svůj obrázek, ale nazývat je hned  děvkami? To mi přijde trochu moc, ne? "Každý" chce být dneska "krásným", jen každý má o kráse jiné mínění, víš? Někdo to přehání s těmi všemi věcmi, co dnešní doba poskytuje, jiný je zase nepoužívá vůbec. Ale "Nesuď knihu podle obalu" ti asi nic neříká. Svůj obrázek si udělej, ale neventiluj blbosti, prosím.

A otázka: proč tě irituje vidět páry držící se za ruku?
"Ale to jsem trochu odbočila od tématu. Irituje mně, když venku vidím muckající se páry, páry co se drží za ruku, páry sedící spolu v restauraci. Byť jsou třeba stejně staří nebo dokonce i mladší, než jsem já sama."
Co je na to špatného? To, žes to nezažila, to že nemáš někoho, o koho se můžeš opřít, to tě hned irituje? A "brouku", to že jim "nezávidíš", jak sama pod tím úryvkem ještě sama píšeš, je očividně lež. Proč jinak by tě to mělo iritovat? ;-)
Zkus trochu dospět. Jak už tady mnozí píšou, nejsi první ani poslední, koho šikanovali. Pokud jsi to neřešila, je to tvoje hloupost! Máš se umět postavit k problému čelem nebo se obrátit k dospělému, dneska už o tom dělají brožůrky, mluví se o tom na každém rohu. A ještě jedna věc. Píšeš o tom, jak kluci začali s nadávkami, a že už to tak většinou bývá (to jako vážně?). Odpusť, ale pokaždé, když se někdo s někým hádá, jde o pomluvy, nadávky a hádky, které vypustí z úst holka. Jen málokdy slyším to, že kluk začne jen z legrace nadávat holce. Možná je to tvůj ojedinělý případ, ale nepsal bych "jak už to tak bývá".

Pac a pusu,
Shi

68 Monn. | Web | 29. srpna 2014 v 22:15

Nečetla jsem všechny komentáře,ale asi budu se svým komentářem proti většině. Podle mě tohle říkají jen lidé, kteří vlastně neví co chtějí. Tvrdí že mají vlastní styl, že nepotřebují nosit to co ostatní, ale potom se diví že se na ně žádný zástupce opačného pohlaví neotočí,neusměje nebo nedej bože neosloví, když něco nechce.

"Absolutně mně irituje, když ráno v metru nebo třeba jen na ulici vidím ty přestylovaný bitches s tunou makeupu na držce, ty kurvy na které se kluci lepí jak vosa na med. A ještě ty jejich pohledy na mně když jdu kolem. Co čumíš krávo? Závidíš nebo co?" - tahle věta vypovídá hrozně moc, o tom co jsem napsala výše. Je to závist, na ně se lepí kluci, protože vypadají dobře a to, že jsi napsala ty kurvy jen dokazuje to že jim závidíš (už vůbec nechápu proč jsi je nazvala kurvy). Taky nadávám na holku, která za sebou táhne dost dobře vypadajícího kluka, protože ji ho závidím.

Mě tyhle holky nevadí, klidně bych si s nimi i pokecala, protože já od pohledu vypadám prý taky namyšleně, ale přitom sama vím že to není pravda, proto je možné že ty holky jsou úplně normální. Možná mě budeš nazývat jednou z nich, ale věř mi že nejsem ani kurva, ani holka a kterou se každej otáčí.

69 veroniei | Web | 29. srpna 2014 v 22:27

Wow, 66 komentářů :D si borec (y), každýho si dojala ;) a se všema radama souhlasím.
Chci ti jen vzkázat, že se hlavně musíš mít ráda, najít k sobě lásku a pak to půjde samo :). Změnit se, myslet pozitivně. To co v životě přišlo - to prostě přijít mělo, je to tak (vesmír to chtěl*) a hlavně nenechat si srát na hlavu :). Všechno jsem tak udělala a mám se skvěle, hodně mi pomáhá hudba a trapný romantický filmy :D ale proč ne?

*Věřím totiž v reinkarnaci a tvá duše si všechny činy bere s sebou, prostě karma.

70 Andrea | Web | 29. srpna 2014 v 22:28

ahoj, skvelej clanek. ve vetsine s tebou souhlasim, hlavne s tim o namakeupovanych holkach, ja si davam rasenku a trochu korektoru a staci me to, nejvetsi sranda je v lete kdyz se jim vsechen ten makeup roztyka-to je jen v duchu smeju. S hercema to mam taky tam Jamese a Michaela "miluju" :D jsou to skvely herci a pary libajici se na verejnosti? mam nejradsi vzdycky chut po nich neco hodit.

71 Anchor | E-mail | Web | 29. srpna 2014 v 22:55

[Reakce na pár lidí :D] Jo, my víme, že za chováním většiny stojí nějaká událost, že jen část z nich se takhle blbě začala chovat sama od sebe, ale když už se chovají fakt hnusně, tak i když se snažíme být tolerantní, prostě to občas nejde! :-D Třeba pár holek se ke mně taky nechová zrovna nejlíp a vidím aspoň u dvou z nich, čím si prošly/procházejí, no když už jejich chování překročí určitou mez, tak se prostě na jejich důvody neohlížím, však ani ony se neohlíží na ty mé :-P

Párkrát jsem se málem zcvokla a trochu se chtěla začít chovat jako jejich slabý odvar, abych zapadla, ale to se nestane, doslova na to nemám koule. :D

72 Anchor | E-mail | Web | 29. srpna 2014 v 23:05

[64]: Dobře ty! :D (a pardon, že píšu další komentář, možná znovu nebude poslední :-))

73 Niki | E-mail | 29. srpna 2014 v 23:12

[2]: já se taky nemaluju (ztráta času :D) a věci víceméně nenakupuju :D a když už, tak  na módu a cenu kašlu (k té ceně - myslím jako to, že je oblečení levné). 8-)
A proč taky ne? Je to úplně normální; spíš takový ty přemalovaný fifleny, co se každý den fotí v koupelně s našpulenou pusou a jejich výtvory dávají na web jsou jen pro smích... vážně, tohle snad nikdy nepochopím.. :-?

74 True | 29. srpna 2014 v 23:16

Tak.... najskôr som sa zasekla niekde pri tom ako si opisovala tie pipiny a absolútne sa mi to nechcelo dočítavať. Vážne slečna? Povedala by som že keď sama poznáš aké to je keď na teba ostatný čumia  nebudeš čumieť i ty ;)
A prekvapím ťa ale každý sa v dnešnej dobe považuje za originálneho. Nie si prvá ani posledná kto nakupuje v sekáčoch, od toho sú tam tý ostatný ľudia ani prvá ani posledná kto chodí pešo po meste... dokonca sa z toho začína stávať móda... kedysi fialové vlasy sú v dnešných dňoch bežná požiadavka u kaderníčky.

Pak som sa prekusla a dočítala dokonca... no ešte lepšie... prekvapím ťa ale veľa ľudí bolo šikanovaných. Teda mám pocit že stále viac a viac až sa čudujem že ich má kto šikanovať. Len ku príkladu... zlomená ruka, vyrazené zuby, zlomený nos, pravidelné vyhadzovanie vecí z okna, vytápanie skrinky, hádzanie do vozovky...
ale ignorovala som, poučila som sa a na strednej som sa poučila... väčšinou ide totiž práve o to ako na ľudí vplývaš. Je to len o tvojom vlastnom ume. Našla som ľudí s ktorými sa baviť a ktorých radšej ignorovať.

75 Sen | 29. srpna 2014 v 23:52

Plot twist: článek vůbec neodpovídá nadpisu :D :D
Ale to neva, holt je to další sebelítostivej emoční výplach mladého hipstera. A to je vždycky zábavné číst.
Kdo nezažil šikanu, jakoby snad ani nebyl. Děti jsou holt kruté, smiř se s tím. A ohledně svých výpadků a ztrátách citu vyhledej pomoc na neurologii, otřes mozku není sranda, která se dá vyřešit ibalginem. Zajdi tam co nejdřív a třeba ti pomohou, protože s věkem to bude jenom horší a horší.

76 piuPIU | Web | 30. srpna 2014 v 4:05

[58]: říkala jsem si co tak na ten článek napsat za komentář... ale tohle je výstižný, tak proč to psát dvakrát :)

77 without-problem | Web | 30. srpna 2014 v 5:50

Hm. I já se bojím cizích lidí. A když někde vidím ty namyšlené holky, co si o sobě myslí bůhvíco, jak si pyšně vykračujou, tak bych jim neradši podkopla jejich třímetrové podpatky. Neříkám, že nemůžou být pěkné a nosit pěkné věci... ale co je moc, to je moc.

78 Pražský poděs | E-mail | Web | 30. srpna 2014 v 12:03

[75]: Asi tak nějak...
Aha, zase další hrozně originální umělec. Jasný...
No jo, šikana je hnusná věc, to chápu, věř mi, ale prostě...podle mě jsi jenom další ublíženej puberťák, co hází vinu na svět okolo. Tak, jako všichni ostatní...
Jo a se zdravotníma problémama to zkus u doktora. Sice je pravda, že doktoři sou svině a možná tě s tim pošlou do prdele, ale zkusit to můžeš.

79 Radfordová | Web | 30. srpna 2014 v 12:36

nevím, co si myslet o slově namyšlená. i já se maluju, i já se oblíkám jak se mi líbí, i já se držím s klukem za ruku a líbám se s ním. a když se na mě někdo dívá jako na nějakou kurvu, tak proč bych se na oplátku neměla na dotyčnýho dívat jako na debila? :) píšeš jak jsi hrozně svá a jak tě kvůli tomu odsuzujou, ale sama to taky děláš vůči ostatním. to je celý. a ne, nevidím v tom rozdíl.
k tomu ostatnímu - čas začít něco dělat, ne? samo se to nevyřeší a takhle moc daleko nedojdeš. zkus si obejít neurologa, psychiatra, psychologa, tím nic posrat nemůžeš. a že sis nechala líbit šikanu, co na to říct? to je, promiň, tvoje blbost.

80 brusinka | Web | 30. srpna 2014 v 12:46

Ostatní holky mají - překvapení - taky právo vypadat jak chtějí a vyjadřovat se jak chtějí, stejně jako ty. Prakticky tu děláš scénu jen protože jsou na světě jiní lidi než ty. S tím se musíš holt vyrovnat.
Posuzovat ostatní podle vzhledu je pěkná sviňárna.

81 Angie | Web | 30. srpna 2014 v 12:51

[6]: Naprostý souhlas s tímto komentářem.

To, co se ti stalo je smutné a nikomu bych to nepřála, ale mám-li se vyjádřit k tomu tématu, o němž je článek na titulce, tak kážeš vodu a sama piješ víno. Je hrůza, když někdo odsuzuje tebe, ale přitom ty sama hlavně odsuzuješ ty jiné, ty, kteří nejsou jako  ty, a to ti přijde asi v pořádku.

Každopádně z tvých slov jde poznat, kolik nenávisti a smutku si nosíš uvnitř (což je pochopitelné), takže na závěr ti chci popřát, abys dokázala odpustit sobě i jiným a zkusila jít dál, i když je mi jasné, že na to nezapomeneš...

82 hogreta | E-mail | Web | 30. srpna 2014 v 12:52

Já... asi jsem se ve článku absolutně ztratila. Nějak nevím, jak ten začátek souvisí s druhou polovinou článku.

Navíc mám trochu pocit, že v jedné části článku něco napíšeš a v jiné to popřeš. Nesnášíš, když někdo někoho hodnotí podle vzhledu a tobě samotné na vzhledu nezáleží a vadí ti, když tě podle vzhledu někdo hodnotí, ale zároveň píšeš, že - citují - "Absolutně mně irituje, když ráno v metru nebo třeba jen na ulici vidím ty přestylovaný bitches s tunou makeupu na držce, ty kurvy". Nevím, tohle mi nepřipadá zrovna správné. Jak můžeš chtít, aby tě ostatní brali takovou, jaká jsi, když ty sama nejsi schopna akceptovat, že někdo jiný je holt jiný, než ty.

K těm zdravotním problémům - to jsou věci, na které nestačí si stěžovat, ale které se musí řešit. Pokud nevyhledáš odbornou pomoc, bude to jen čím dál tím horší.

Celkově mi to přijde jako článek, který jen vyžaduje lítost. Ale slova typu "ooo, to tě moc lituju, ty chudáčku" tě nikam neposunou, spíš ti pomůžou se v tom babrat tak dlouho, až se v tom utopíš. Všichni mají své problémy. A dokonce i ty holky, které ve svém článku nazýváš "kurvama". A co ty víš, třeba mají ještě větší problémy, než ty. Neodsuzuj lidi, když nechceš, aby oni odsuzovali tebe.

83 Andy | E-mail | Web | 30. srpna 2014 v 13:12

[51]: nevím co děláš za divadlo, říkám jen svůj názor :-)

84 Loretten | Web | 30. srpna 2014 v 13:23

Z geeků už stejně začíná bejt mainstream. O to víc mě serou lidi, co nosí DIY tričko s nápisem geek a v životě neviděli ani ty nejmainstreamovatější filmy od Marvelu. Ale to bych je stejně neměla ráda. Márvel..pff. Všechny ty pipky viděli tak max Ironamana, protože tam hraje ten úžasňoučkáčtěj Robert Downey Jr. -_-

85 lapis | Web | 30. srpna 2014 v 13:24

Nebudem ti tu radit ani nieco vytikat. Podobnych blitkov tu uz je v komentaroch dost :D iba tolko ze raz ta skola skonci a zistis ze svet je o inom nez si si doteraz myslela, tak hlavu hore ;)

86 Loretten | Web | 30. srpna 2014 v 13:25

[82]: Asi musím souhlasit i s tímhle komentem. Chápu, že se snažíš ukázat v tom dobrym světle a že patříš  k tý víc cool a normální komunitě, ale šlo by to dát najevo i líp. :) (no hate)

87 jakbytwow | Web | 30. srpna 2014 v 14:34

Sy idyotka krávo. Já sem přeštilovaná a oblíbená a všecko a lidi mě mylujou jasni. TAK JASNI. Navštivte můj blog, oblíbený holky. Jestly jste ještě nevimřeli.

88 Ver | Web | 30. srpna 2014 v 14:55

Tak trošku mi připadá, že jsi článek psala po nějaké další špatné zkušenosti a potřebovala sis postěžovat a nechat se politovat. Je mi líto, že jsi prožila šikanu, což jsi asi chtěla slyšet, ale i já byla na prvním stupni pár měsíců šikanovaná, nikdo o tom dodneška neví a musela jsem to jako ta malá holka ustát sama. Děje se to všude, bohužel, jen by mě nikdy nenapadlo to psát na blog a dělat ze sebe chudinku.
Hrozně moc sebe popisuješ, jak jsi originální, vynalézavá, ale strašně  kritizuješ lidi, kteří chodí a dělají věci jinak. Normální lidi ty nesympatické přehlíží, normální lidi tohle neřeší a normální lidi také nesoudí druhé podle vzhledu.
Jestli ty na všechny holky koukáš vraždícím pohledem ve stylu ''tvl, je hezky oblečená, to je ale kurva'' tak se nediv, že se i ony na tebe dívají negativně.
Je to všechno jenom v tvé hlavě. Doopravdy se na tebe zhruba jen desítka lidí denně pozorně podívá, ale ta drtivá většina tě neřeší, nikoho nezajímáš a do večera zapomenou tvoji tvář. Denně potkáváš strašně moc různých lidí, který už v životě většinou neuvidíš a pokud si myslíš, že ty jsi jediná a ta dokonalá, tak prosím. Jen děláš obrovskou chybu.
Zvedni si trochu sebevědomí, narovnej se, ber na vědomí ostatní a nesuď lidi podle vzhledu.

89 Gabriella | Web | 30. srpna 2014 v 15:07

Hrozně ti vadí lidi, co odsuzují a pak šmahem  hodíš  do jednoho pytle všechny holky, co se malují, hezky se oblékají a starají se o sebe a označíš je za kurvy?
Možná by to chtělo se sebou něco dělat, protože babrat se ve vlastním neštěstí je snadné, nepotřebuješ k tomu vynaložit žádný úsilí. Jak už se šikanou, tak se svým zdravým.

90 Katie | Web | 30. srpna 2014 v 15:20

Vím o čem mluvíš. Já šikanu zažila sice jen jednou a v určitém období se ode mne lidé odvraceli a nebavili se se mnou.
Na rozdíl od tebe jsem však vždy vybočovala z řady. Jinými názory, hudbou atd.
Ale jelikož jsem tvrdohlavá, řekla jsem si, že se nebudu za cenu kamarádství s kreténama měnit.
Choval jsem se ke všem tak, jak jsem chtěla, aby se chovali ke mně. A je fakt, že dobří lidé si tě najdou.
Bohužel na ně nemáš asi štěstí zatím, ale to se změní. Vím to jistě.
Buď taková jaká jsi, dělej, co tě baví a v čem jsi dobrá a raději se s lidmi, kteří ti dělají naschvály a pomlouvají tě, vůbec nebav. Když ti něco udělají, ohlas to. Budou tě nesnášet ještě více, ale když to uděláš několikrát, vytvoří se tím respekt. Teď tě mají za slabý článek, do kterého se můžou navážet, protože ví, že jim to projde.
Musíš vystoupit z řady a jít přes věci, které jsou ti proti srsti, jinak to nejde :).

Protože se sociální fóbií není život lehký. Ale když se budeš snažit a chtít s tím bojovat, za rok, dva se ti to povede. Budeš cítit sebevědomí a budeš klidná.
jen to chce jít cestou, která ti není příjemná.

Udělala jsem to já, udělal to James Arthur (vítěz x-factoru se soc. fóbií) a udělalo to spousta lidí.

Jinak James McAvoy a je moooc dobrá volba :D.

A ta zamilovanost přijde, až odejde strach. Páry nemám taky ráda, ale ne lásku. Miluji život, miluji nové příležitosti, miluji okamžiky, kdy jsem na dně a dávám se zase dohromady a miluji, když se přenesu nad úrážkami a zlými lidmi, protože jsem bojovnice. A ty jí musíš být taky :).

Ráda bych si s tebou psala dlouhodobě, pokecala pomohla ti, jestli bys chtěla.
Když tak se mi prosím ozvi na blog:).

91 Desirée Lydon | Web | 30. srpna 2014 v 15:27

Sama chceš, aby ostatní tvůj vzhled, styl a chování respektovali, přitom sama odsuzuješ holky, které ani neznáš. Není trochu hloupé o nich říct, že jsou kurvy, když je ani neznáš? Kdyby tě někdo nazýval tak, jak nechceš, přitom by tě jenom zahlédl na ulici, líbilo by se ti to? Asi ne, viď? Neříká se snad: ,,Nesuď ostatní abys nebyl souzen."? Je to sice smutné, že jsi zažila tak hroznou šikanu, ale takovým přístupem se mi nezdáš o nic lepší než výše zmíněná děvčata.

92 | 30. srpna 2014 v 15:41

[2]: Četla jsi to vůbec celé? Nechápu, proč jsi hned tak naštvaná. Vážně ti tak vadí, že má většina lidí sklony k touze po individualitě a originalitě? Nebo sis prostě teď jen potřebovala vylít na někom vztek?

93 mengano | E-mail | Web | 30. srpna 2014 v 16:05

[61]: Jeden z nejlepších komentářů :-)

Se zdravotními problémy by bylo rozhodně nejlepší se obrátit na lékaře. Blogový článek ještě nikdy nikoho neuzdravil a tebou popisované potíže vypadají poměrně závažně.

Souhlasím s některými komentáři, že se sebelítostí se nikam nedostaneš. Vyjmenovala jsi, co všechno se ti už stalo a pokud je to pravda, jde o vážné věci. Ale nedočetla jsem se, jak se chceš tomu všemu postavit. Tím, že se budeš víc a víc stranit lidí, budeš je nenávidět a na všech hledat jen to špatné, svoje problémy s okolím nevyřešíš.

Pokud nesnášíš, že někdo posuzuje druhé podle vzhledu, tak nedělej to samé. Vypadáš pak docela nevěrohodně :-)

94 jiskranadeje | Web | 30. srpna 2014 v 16:11

Páni, stává se mi něco podobného. Jsem uzavřen a nemám moc přátel. Ach, alespoň nejsem sama:)

95 holkajakovy | Web | 30. srpna 2014 v 18:11

Mám jen dvě pravé kamarádky, zbytek naší třídy taky není nic moc. Prostě vidí, že je člověk jiný a hned ho začnou šikanovat. Ty si tak správně jiná než ostatní, jdeš si svým směrem, ať se děje cokoliv, ani tě neznám a už jsi mi sympatická. ;-) Ale s těma problémama s nohama by sis asi měla někam zajít...

96 Liz | 30. srpna 2014 v 19:05

Nemám ráda holky, které sní o tom, že se jednou provdají za Justina Biebera. Nemám ráda holky, co celý dny přidávají selfies u zrcadla. Ale tvoje póza je ze všech ta nejhorší.
"Páni, všichni se na mě koukejte, jak jsem free, je mi jedno co si o mně kdo myslí!" Kdyby ti to bylo jedno, nepřestříkáš si bundu na stříbrno, takže je ten postoj trochu falešnej :)
Přijde mi, jako bys záviděla holkám, který se líčí, jsou pěkný a kluci je chtějí, a protože víš, že na ně stejně nikdy mít nebudeš, tak budeš prskat, jaký jsou to zmalovaný krávy.
Taky nepovažuju vzhled za svou přednost, oblíkám se často divně, ale uvědomuju si, že každý má svůj styl a je třeba to respektovat. Proč z toho dělat přednost? Myslíš, že jsi lepší než ostatní, když kašleš na vzhled?

97 *Hája* | Web | 30. srpna 2014 v 20:18

Upřímně řečeno mi v málo věcech připomínáš mě :D. Byla jsem taky taková ''chudinka'', kamarádky jsem měla,ale doma nebo ve vesnici jsem se chovala jinak než ve škole, ve škole jsem byla taková ta vzorná, a proto si na mě každý dovoloval, až na poslední rok, to už jsem se probrala a začala se prostě pořádně chovat.
Svůj styl mám taky, nakupuju v levnejch v obchodech, a i u ''toňků'' a je mi to fuk, někdy maj i lepší kousky než někde v Adidasu. Ale i když nemáme značku, tak by jsme se, ale přece něměli oblíkat jak třeba za první republiky. Radši dám támhle 500 za 3 pěkný trička než za jedno jen proto, že je to značka, že je to in...a těm co to vadí, ať jdou někam.
To samí s malováním, já se nikdy nemalovala maximálně jsem si párkrát dala řasenku a nebo se jen líčím na nějaký příležitosti. Za prvý mi to docela dá, takže bych kvůli tomu musela dřív vstávat, což fakt ne díky, a za druhý to ani nemám ráda, kvůli ospalkům si ''prohmátnu'' oči a řasenka je v...háji.
Nemám dvakrát v lásce ty pipiny, co si myslí Bůh ví co nejsou, nechci říkat, že nemám ráda ty holky, co mají na sobě makeup atd., některé z nich jsou v poho, znám jich pár. Neměli by jsme je házet do jednoho pytle. Ale co s tím naděláme-nic. Ale i tak si myslím, že by jsme na vzhled docela dbát měli, vždyť přeci by se nikdo nebavil s nějakým špinavým, rozcuchaným člověkem a neříkej, že se ti někdy ani jeden kluk nelíbil. Oni za to taky nemůžou, jsou nějací manekýni, ale jsou zase tací, kteří jsou ohleduplní a líbí se jim i obyčejný děvče, to zase nemůžeš je takhle urážet.

98 Eluine | Web | 30. srpna 2014 v 21:13

Asi co ti napíšu, nepíšu jako první, ale všechny komentáře se mi nechtějí číst.

Poradím ti jedno. Zajdi si k psychiatrovi. Není to z toho, že si "mišuge", ale jelikož ti s tvými trablemy pomůže. Klidně to rodičům neříkej, ale zajdi urychleně k lékaři. Věř mi, že ti tyto komplexy můžou zničit život. Moje ségra kvůli šikaně nemohkla dodělat školu a nemohla jezdit např. výtahem. Připrav se, že to bude léčba na celý život (osobní zkušenosti).

Tvé názory jsou naprosto nereálné a s prominutím absurdní. Prosím, už jen kvůli sobě si zajdi k odborníkovi. Ať nedopadneš jako moje sestra, která se obléká jako santusák (teď rozhodně nenarážim na DIY věci), nemaluje se, nečeše se, smrdí na sto honů a ve třiceti bydlí u rodičů. Musíš dospět a musíš vidět svět "dospělýma" očima. Netvrdím, že se mi to líbí, ale musíš chodit na pohovory a i když budeš dělat grafiku, tak pohovor je většinou ústní. Musíš umět komunikovat s lidmi. Zamilovat se sice nemusíš, ale nechceš zůstat u rodičů, dokuď je nešoupneš do důchoďáku, nebo někde sama v bytě. Navíc se většinou takovýhle lidi (moc nekomunikativní) upnou na jednu osobu a nevidí její chyby. Teď sem tě nechtěla shodit, nebo ponížit, ale chtěla sem ti ukázat, že jestli máš takovýhle postoj při rozvoji tvé osobnosti, zanech ostychu a předsudků a dělej s tím něco. Lítost není na místě. Mě šikanovali, obvinili mě následně z šikany a vyšetřovala mě policie. Ve školce jsem se bála vylízt ven, jelikož mi cikáni vyhrožovali, že mě podřežou. Dneska nemůžu s klidnym srdcem jít v noci ven. Sice mě nikdo fyzicky nenapadl, ale mám toho za sebou dost. Já jsem silná osobnost (aspoň myslim), ale pokuď máš takovéhle "asociální" pohnutky, tak si opravdu někam zajdi ;) doufám, že brzy najdeš rovnováhu v tvém životě

99 Host | 31. srpna 2014 v 0:24

Podle tebe jsem  přestylovaná bitch, podle mě jsi ty totálně basic bitch ;-) ale vážně, za to že nosím make-up a mám blond vlasy? Proč hned nadáváš do kurev...

100 Timoe | Web | 31. srpna 2014 v 7:36

Tohle musí být dost silné kafé pro všechny. Šikana bude asi téma, které by potřebovalo vyjasnit z obou stran
Článek jsem četla včera, dneska se vracím kvůli komentářům.
Je to citlivé téma, dalo se čekat, že všichni nebudou mít stejný pohled na věc.
Je fajn si uvědomit, že lidi šikanovaní i šikanující mají problém. To mají společné, mají nějaký komplex, trauma. Takže být na jakékoli straně takového problému je vlastně dost na nic. Sama jsem byla šikanovaná, a jak vidím, je nás dost. Ale je fajn si uvědomit, že ani ti, co nám to všechno provedli, nejsou tak v poho a cool jak se zdá. Šikana je problém oboustranný. Všude se píše, že by oběti šikany měly něco řešit, ale řekla bych, že by to měl řešit i agresor, pokud si toho začne všímat, že to sám dělá.

Každý jsme tak trochu schopni šikany. Je to jakási blbá vlastnost. Odsuzování, srovnávání atd. Jak tady jedna slečna píše, ani nějaká instagramová kočka nemá lehký život. O tom jsem se sama přesvědčila, to co vidíme navenek (nebo na internetu), nebývá zhola celá pravda.

A zmalovaný bitches mě osobně nevadí. Přišla jsem do fáze, kdy se konečně začínám zajímat o módu a tak celkově. A snažím se to dělat pro sebe, abych se já cítila dobře. A ať už jsou to hadry ze sekáče, tuny makeupu, nebo rtěnka, pokud se cítí dobře, je to vždycky fajn. Pokud ne, už je to jejich problém. :D

Zobrazit novější komentáře

Komentáře jsou uzavřeny.