AUTORČINY KECY

Jsem mag-or...

25. ledna 2014 v 15:40 | Shayla
Už jste někdy zkoušeli zabalit jablko do sněhu? Že ne? Tak to zkuste, je to sranda! ... Ano, i takovéhle blbosti my děláme o pauze na oběd :D
Někdy nezáleží na tom, že máte ruce zmrzlé tak, že necítíte prsty nebo na tom, že se vám ta ''jablečná koule'' v půlce obalování rozpadne, ale na tom, že potom přijde vrátný a nazve to jablkem v županu. :D Věděli jste, že když obalíte jablko sněhem, tak pak bude studený?

Projekt jménem Taborta Chronicles

3. ledna 2014 v 17:54 | Shayla


Než začnete číst, chci vám říct, že máte jedinečnou možnost rozhodnout o tom, jak se bude komiks vyvíjet a vůbec - jak bude vypadat. A nebudete k tomu potřebovat umět kreslit.

Už je tomu bezmála šest let od doby, co jsem dostala hru jménem Spore a světlo světa poprvé spatřila příšerka jménem Mionte, která se později stala hlavní předlohou pro komiks.
Úplně první verze komiksu vznikla někdy v říjnu nebo listopadu roku 2009 a jednala o tom, že Aishin dědeček kdysi odletěl na nějakou misi a ještě se nevrátil a jediné, co po něm Aishe zbylo, byl přívěšek. Co ten přívěšek byl ve skutečnosti vám neřeknu, protože to stále chci použít v příběhu.
Poněvadž příběh nikam nevedl, přišla na zlomku roků 2009/2010 nová verze, která byla i graficky lépe zpracovaná, avšak neměla pointu. Proto jsem zkoušela různé obměny příběhu s různými začátky a zároveň kreslené (i malované) různými technikami, ale ani ty se nijak neuchytily.
Nastala přibližně roční doba přemýšlecí, kdy jsem seděla a dumala nad tím, jak tuhle hru rozehrát. Hodně mně při vymýšlení inspiroval film s názvem Zlatý kompas a seriál Avatar: Legend of Aang, a proto vznikl koncept, kde má určitá skupina vyvolených možnost ovládat přírodní živly (Oheň, Voda, Země, Vzduch, Elektřina, Zvuk) za pomoci takzvaných Patronů, kteří jsou ve skutečnosti ztělesněním bájných Titánů. Na tento koncept vznikly dva příběhy.
Poté jsem od sebe Patrony a Titány oddělila, Patrony přejmenovala na (zatím pracovní) Svědomí a z Titánů udělala vyšší bytosti, kteří stvořili vesmír a vnesli do něj život. Tady se vrátil příběh do doby budoucí (přibližně 22. nebo 23. století) a zároveň je to nejaktuálnější verze příběhu.

No ale, co teď? Proč tohle píšu?
Protože potřebuji pomoc. Hodí se mi každá ruka. Můžete navrhnout, o čem příběh vlastně bude, nakreslit postavy podle toho, jak chcete, aby vypadaly. Můžete celý komiks přetvořit k obrazu svému a pokud se mi to bude líbit, použiju to.
Zároveň se poohlížím po někom, kdo je ochotný (a umí) vybarvovat na počítači. Samozřejmě, pokud se nikdo nenajde, budu to hold muset dělat sama. Pokud ale ano, neuvěřitelně by se mi tím ulehčila práce: Tužkou bych nakreslila stránku komiksu, mailem ji zaslala ilustrátorovi, ten by ji vybarvil (dala bych mu samozřejmě i barevný vzorník a vše co by bylo ještě potřeba), poslal zpátky v PDS verzi (abych mohla prověst případné úpravy nebo speciální efekty), přidala bych text a zveřejnila zde na blogu. Nemuseli byste tudíž na novou stránku čekat 3 měsíce, jak je to u mně zvykem.
Napadá mně třeba taková Laira, u které obdivuji, jak rychle a jednoduše a přesto krásně dokáže vybarvovat svoje obrázky. (Klidně by jsem se pokusila do děje zasadit Ketche, jestli bys chtěla).
Nebo pokud máte v okolí někoho, kdo často kreslí na počítači a byl by ochotný pomoct, dejte mu prosím vědět c:

Díky za přečtení a doufám, že se dočkám pomoci :)

Vánoční bleskovka nebleskovka

20. prosince 2013 v 15:23 | Shayla

(Eglantinka! Až budu mít čas, tak ji oskenuji :3)

Tak. Poslední týden před prázdninami je u konce. Jak jste si ho užili?
Nám dali profesoři při hodinách relativní volno: Na AJz jsme se dívali na zbytek Romea a Julie (měli jsme ho rozkoukaný z hodin češtiny), na tělocviku nás Terka učila stepovat a o Výtvarné přípravě jsme vyráběli ozdoby (kruh z papíru, prdnou se na to nějaký barvy, slepí se to a pověsí :D), které teď visí ve vestibulu školy... a zbytek v naší třídě.
Dneska jsme byli na Staroměstském náměstí v Domě u Kamenného Zvonu na výstavě Podhrázského a ještě o týden dřív ve Veletržním paláci na Kotíkovi. Výhodou je, že na takovéhle výstavy chodíme za hodně lacino (dnes nás to stálo jen 5 Kč... ne, nedělám si srandu) a nebo zadarmo. Podhrázského jsem nefotila, ale mám fotky z Kotíka a dalších výstav ve Veletržním paláci. Momentálně však moje lenost vyhrává nad chutí ty fotky nahrát sem na blog :D
No... včera jsem po škole narychlo běžela koupit dárky, brrr... takhle pozdě jsem je ještě nikdy nekupovala.
A... to je asi tak vše :D Dole pod oddělovačem máte otázky, na které můžete (ale nemusíte) odpovědět.
1) Těšíš se na Vánoce?
2) Ježíšek nebo Santa Claus?
3) Máš už koupené dárky? (Tato otázka tu je, protože třeba já je kupovala včera :D)

Wien - 19. 11. 2013

27. listopadu 2013 v 16:18 | Shayla


Co: Školní výlet
Kdy: 19. 11. 2013
Kde: Vídeň, Rakousko

Vyráželi jsme v 6:15 z parkoviště na Hlavním nádraží. Autobus byl hodně moderní, dokonce i se světly, klimatizací a možnosti přivolání obsluhy (né že by teda nějaká obsluha přišla, když jsem ten čudlík zkusila zmáčknout :D).
Celou cestu do Vídně jsme jeli v husté mlze, kde byla viditelnost jen 2 metry. Přibližně po dvou hodinách jsme dorazili k hranicím a dali si pauzu v Excalibour world. Vůbec jsem netušila, že v Česku něco takového existuje, takže jsem hned vylítla ven z autobusu vyfotit si všechny ty draky kolem (obrázek dodám). Po dvaceti minutách byl opět čas vyrazit. Za chvíli všem v autobusu začaly pípat mobily (Vítejte v Rakousku...). Asi za hodinu se před námi začala rýsovat Vídeň (taky v mlze). Rychle jsem fotila všechny zajímavé věci (třeba tyrkysově modrý Dunaj Oo).
První výlet byl společný - do Albertiny na Matisse.
Když jsme si prohlédli Matissovu výstavu, dostali jsme relativní volno až do 17:00, které se později prosdloužilo až do 17:45.
Většina z nás zamířila na vánoční trhy nebo za prohlídkou centra a dalších památek.
Čas ubíhal rychle, začínala být čím dál tím větší zima a tma, proto si všichni zalezli buď do McDonalda nebo do Starsbucku.
My jsme šli do Starsbucku a kolem 17:00 ještě na trhy. Sedli jsme si pod Marii Terezii. Po pár minuátách přišla naše ředitelka s dalšími lidmi a profesorkami a takhle jsme se posupně scházeli o pár metrů dál, než měl být sraz původně.
Odjížděli jsme za úplné tmy (a zimy).
Chvíli po opuštění Vídně jsem usla a probudila jsem se do prázdného autobusu. Nevěděla jsem, kam všichni zmizli a koukla jsem se z okna. Venku něco svítilo a po pár minutách pátrání jsem zjistila, že jsme znovu v Excalibour world.
Za necelých 10 minut se všichni vrátili do autobusu a já zbytek cesty prokecala s lidmi, co seděli kolem mně (mimochodem, na ten zájezd s námi jeli jen dva kluci, jinak jsme v autobuse byly samé holky :D).
Do Prahy jsme dorazili kolem 23:15.
Ti co byli ve Vídni mohli další den jít do školy až od třetí hodiny :)

Obrázky dodám, až se objeví na školním webu.

Malý nevinný rozhovor...

17. listopadu 2013 v 14:30 | Shayla


Kámoška nedávno přišla s děsivým nápadem udělat se mnou rozhovor na téma Stargate, když jsme do něj obě tací maniaci (hehe, to se rýmuje :D).
Po dlouhém přemlouvání jsem tedy nakonec přistoupila...

Kdy jsi poprvé přišla do styku s Hvězdnou bránou?
Uh... to už je pěkná řádka let Oo Původně se na to dívala máma, když byla premiéra na Nově (stejným způsobem jsem poznala Doctora Who, lol :D). A to mi byly asi čtyři nebo pět let, takže se dá říct, že jsem na Stargate podsatě vyrostla :D
Pamatuju si, jak jsem se vždycky mámy ptala, proč ty lidi (Goa'uldi) mluví tak divně xD
Takže takových 12 let to už bude určitě ;)

Páni... A lákal tě někdy i původní film Hvězdná brána z roku 1994?
Upřímně? Nejdéle jsem se na to vydržela dívat asi půl hodiny, poté jsem se začala nudit. Né, že by se mi nelíbil, jen má příliš utahaný děj a já jsem moc závislá na seriálu xD

Když ne ten původní, máš ráda nějaký jiný SG film?
Úplně žeru Stargate Continuum :3

A jak je to se seriálem? Který z nich máš nejraději? SG-1, SGA nebo SGU?
Na první příčku bych zasadila SGA, protože mně absoultně uchvátilo ztvárnění Antické architektury a technologie. Těsně za ní by se zařadila SG-1 a jako poslední SGU, které mně vůbec nenadchlo (ale Dr. Rush je výbornej :D)

Kdyby sis měla vybrat jednoho člena týmu SG-1, kdo by to byl?
Yay, to je záludná otázka... asi Teal'ca a jeho Indeed, ale na paty by mu šlapal Jack :D

Kdo je podle tebe největší záporňák?
Ba'al a Adria, oh yeah c:

A když by sis měla z těch dvou vybrat?
Ba'al c:

Jaký je tvůj názor na nástup Oriů místo Goa'uldů?
Oriové mi přijdou jako výstřel scénáristů, protože už prostě nevěděli, jak se seriálem dál naložit. Stačí se jen podívat na Orijskou technologii. Kolik jejich lodí lidé zničili? Dvě? Tři? Dobře, beru v potaz, že Oriové jsou podstatě Antikové, ale vytvořit silnéjšího nepřítele jen kvůli tomu, že Země posílila obranu o vesmírné lodě? Blbost. Místo neustálého bojování s Orii měli buď více zasadit do děje Ba'ala a jeho klony a nebo přidat další Goa'uldy.

Stargate před rokem skončila. Co myslíš, že s ní teď bude?
Tiše doufám, že MGM zase sežene peníze, aby se mohly natočit další díly. Nebo Stargate prodají jiné společnosti, která může v natáčení pokračovat. Byla bych docela ráda za nenatočený SGA film nebo alespoň za 3. sérii SGU. Zahodit takhle dokonale propracovaný svět je škoda...

To opravdu je. Doufejme tedy, že bude Stargate zachráněna a já ti děkuju za rozhovor :)
Není zač :)


Jak se dneska blblo

2. října 2013 v 15:55 | Shayla
Já vím, že to nikoho nebude zajímat, ale ty fotky prostě musíte vidět xDDD(Tady jsem se snažila vyfotit si oko xD)

Když už jsme byli u papírových očí (ona byla i papírová pusa, ale tu sem raději nedám, Kristýna by nebyla moc nadšená). Vlevo Kristýna, vpravo já. (Poznáváte Teal'cův obličej? :D)

Daniel Jackson a Teal'c :D
(To tlustý s ohnutou stránkou a žlutým obalem je můj sešit s povídkou (dneska jsem se dopraciovala až na stranu 90 Oo)

Blbnutí před Technickým kreslením (předchozí fotky byly ze sklepa, kde jsme měli dvouhodinovku Praktického cvičení).
Neptejte se, co mám s malíčkem, stejně vám to neřeknu.


Těhle psycho fotek bylo mnohem více a daleko vtipnější, ale moji spolužáci by nebyli nadšení z toho, že jejich fotky dávám na blog.

Top Ten skladeb podle Shayly - 2013

8. září 2013 v 10:47 | Shayla

Každý při své tvorbě určitě poslouchá nějaké písničky. U mně nezáleží, jestli zrovna kreslím, píšu nebo jen tak čučím do blba. Vždycky si k tomu musím něco pustit.
Upozornění: Tohle není seznam mých nejoblíbenějších písniček. Pouze těch ke kreslení!1. Rednex - Cotton Eyed Joe
Poměrně stará písnička, která se ale i teď hraje na diskotékách. Při tom tanečku (ano, tahle písnička má i svůj speciální tanec) se hodně dobře hubne :D

Rohlíky! :D Kdo nebyl se mnou na táboře, tak to určitě nepochopí, ale co už. Na dýze se při téhle písničce vzaly rohlíky z druhé večeře a začalo se s nimi mávat nad hlavou. Při tom se do rytmu zpívalo slovo ''Rohlíky'' (Ro-ro-rororo-rohlíky!).
Nejlepší je až se ta písnička pořádně rozjede.

Překrásný soundtrack z filmu, který určitě všichni znáte - z Narnie.

Tahle písnička mne uchvátila hned na začátku Hobbita. Nevím, jak to je s překladem téhle písničky v českém dabingu, já byla na 3D s titulky (a takhle půjdu i na ostatní dva).

Všichni tuhle písničku přece znají, takže není potřeba představovat.

Pomalejší písnička od populární zpěvačky jménem P!nk. Dobře se při ní přemýšlí.

7. Lucie Vondráčková - Kdy vzlétnu já
Jedna hezká písnička z nového animáku Rebelka (Brave).
Kdo si někdy pustil na Impulsu rádio, tak ji zcela určitě zaslechl.
Btw, je to pohádka z prostředí Skotska a já a skotsko... však víte :3

8. Audiomachine - Beyond the clouds
Dokonalý soundtrack z How To Train Your Dragon 2 :3

Nejkrásnější kreslená pohádka od Disneyho. Od malička jsem tyhle dva filmy zbožňovala. Také to bylo naposled, kdy se Čechům povedl dabing a správný překlad písniček...

10. Lví král 3: Hakuna Matata - Tunelujeme
Tunelujte, tu-tunelujte :D

Report z prázdnin - část třetí

7. září 2013 v 10:51 | Shayla
Co: Dovolená u moře
Kdy: 15. 8. 2013 - 26. 8. 2013
Kde: Hotel Shams Alam Resort **** , Marsa Alam, Egypt
Cesta:
Měli jsme odlétat 15. 8. v 0:05. Na letišti jsme zjistili, že letíme dříve a to 14. 8. ve 23:50. Nakonec ale letadlo mělo zpoždění kvůli tomu, že letadlo do Hugady před námi čekalo na dva lidi (kteří přišli až za půl hodiny -,-). Takže se nakonec odlétalo až v 0:40.
Cestu letadlem jsem neabsolvovala poprvé, takže se žádné vzrůšo nekonalo. Před námi, respektive přede mnou, seděla taková nepříjemná bába, která si furt stěžovala, že jí kopu do sedačky (btw, tý jsem se ani nedotkla Oo). Přitom tam sama s tou sedačkou furt kvidlala, asi aby měla důvod si stěžovat, kdyby se mi trefila do kolena.
Po jídle jsem se snažila usnout, protože jsem si knížku chytře dala do kufru, že ano? To mi moc nešlo, protože již zmíněná ''obluda'' (ano, krásou ta ženská fakt neoplývala) furt někam chodila a když už seděla, tak na mně furt řvala, ať do ní nekopu. Baba jedna...
Půlhodinku jsem si schrupla, ale zkuste spát při turbulencích ._.
Zbytek letu jsem strávila čučením z okýnka, protože už svítalo.

Ubytování a jídlo:
O tom by se dalo silně spekulovat a já se tu o tom nechci rozepisovat. Jen vám řeknu toto: Zažili jsme už mnohem, MNOHEM! lepší All inclusive...

Okolí:
Poušť, co dodat?

Výlet:
Měli jsme ject do Aquaparku a na Seascope (loď se skleněným dnem), ale byly zakázané výlety, kvůli současné situaci v Egyptě.

Shrnutí:
Byla jsem i na lepší dovolené.

Report z prázdnin - část druhá

5. srpna 2013 v 15:28 | Shayla
Co: Penzion Josef
Kdy: 20. 7. - 28. 7. 2013
Kde: Albrechtice v Jizerských horách, Liberecký kraj
Cesta:
Na tento pobyt jsem se velmi těšila, protože do Albrechtic jezdíme již druhým rokem. S majitelem se dá dobře pokecat a s Terkou, jeho vnučkou, jsme dobré kamarádky. Cesta trvala asi hodinu a půl.

Ubytování a jídlo:
Ubytování je super, jen jsou trochu tvrdé postele s pružinami, po kterých ráno bolí záda :D Mohli jsme si vzít, jako minule, dva pokoje za cenu jednoho, protože byla podstatě prázdná chata (jen my a ještě jedna rodina).
U chaty je krytý bazén, do kterého si každý den, pokud zrovna neprší, ráda vlezu. Je krásně teplý, i když to v těhle vedrech nebylo zrovna to pravé ořechové :D
Jídlo... no, to by si zasloužilo celý jeden článek. Chodíme jen na snídaně a večeře. Pan Sedlák je velmi nadaný kuchař a umí uvařit podstatě cokoliv - od svíčkové až po pečenou kachnu. Zatím se mi nestalo, že by mi nechutnalo, spíše toho je na talíři moc a málokdy vše snim (vždy mi troška zbyde a nejsem sama), protože ještě před hlavním jídlem dostáváme polévku (ale dobrou!).

Okolí:
Opět jsme měli štěstí na počasí. Ano, těch 38°C bylo i na horách ._. Ještě, že je tam ten bazén. Ale zase jsme chodili tam, kde je, víceméně, chládek. Viz výlety.

Výlet:

Jako první výlet jsme šli... teda jeli... lanovkou na Tanvaldský Špičák, který je necelých 800 metrů od chaty. Dolů jsme šli pěšky po modré sjezdovce a litovali toho, že si sebou nevzali kyblík. Lidi, tam bylo borůvek!

Druhý den se šlo na Jizerku. Prý nejchladnější místo v Čr. Prdlajs! Zase 30 ve stínu!
Ale bylo tam hodně pstruhů :D

Dále jsme navštívili ZOO Liberec.
Původně jsme do ní měli ject minulý rok, ale v tu dobu měli ještě ty bílá tygřata schovaná. A teď, řeknu vám, to jsou už pořádní macci (přibližně dva metry na délku).
No a kdo nepoznal zvířata na fotce, tak to jsou tapíři :)

Den po Zoo byla na řadě tzv. Riegrova stezka. Nešli jsme jí celou, protože byla moc dlouhá.


Dalším výletem byl Mumlavský vodopád(y). Byly nádherné, jen je škoda, že tento den bylo zataženo.
Další den se mi splnil sen. Šli jsme na bobovou dráhu na Obřím sudu!
Také tam byl teploměr. Když jsme přijeli, bylo tam 36°C a když jsme odjížděli, tak 39°C (ve stínu!).

Předposlední den se jelo na Ještěd (lanovkou).
Nahoře to vypadalo jako z letadla, protože byl dost luxus opar.

Shrnutí:
Jsem ráda, že nám přálo počasí a těším se na další rok, kdy zase pojedeme do ''Josefa''.
Fotky nahraju až budu mít čas.

Report z prázdnin - část první

29. července 2013 v 11:50 | Shayla
Co: Tábor Zábavička - Cesta do středu Země
Kdy: 30. 6. -13. 7. 2013
Kde: Rekreační středisko Meziříčko, okres Jihlava

Cesta:
Svou prázdninovou cestu jsem zahájila hned dva dny po vysvědčení. Už od minulého září jsem byla s kámoškou dohodnutá, že spolu letos pojedeme na tábor. Ona sama na něm už několikrát byla a doporučila mi ho, tak se tedy jelo tam.
Sraz byl v 10:00 na Pankráci před pojišťovnou (jak jsou Arkády). Přijela jsem tam jako druhá s domněním, že tam Anička (tak se jmenuje) už bude. Nakonec se ukázalo, že tam jsem jen já a nějaký kluk. Plynuly minuty, lidé přijížděli, ale Anička nikde. Deset minut před odjezdem jsem jí nervózně napsala, kde vězí. Naštěstí mi odepsala, že už je na cestě. Přijela těsně před odjezdem. Jakmile i ona naložila svůj kufr do autobusu a nastoupila, odjíždělo se.
Přibližně o půl dvanácté se zastavovalo ve Zruči nad Sázavou, kde jsme nabrali další dva lidi. Anička mi s úsměvem sdělila, že to nejhorší teprve čeká. (V tu dobu nás v autobuse bylo jen asi patnáct). Po dvaceti minutách se vyrazilo směr Havlíčkův Brod. Cesta byla dlouhá a většina jí trávila spaním. Já se kochala hádkou osmiletých dětí, vpředu v autobuse tři malé holčičky a vzadu za mnou sedm malých kluků.
V Brodě čekalo míň lidí, než to podle Aniččina popisu vyznělo. Když však řekla: ,,Ještě přijdou.'' a najednou se odevšad vyvalily davy lidí, začala jsem lapat po dechu. Jak jen se do toho autobusu vejdeme? Když se dav zklidnil, zjistila jsem, že většina lidí v davu jsou rodiče a ta menšina děti. když se naložila i poslední skupina, vyrazilo se směr tábor.

Ubytování a jídlo:
Byl to pro mně nezvyk spát v chatkách, vždycky jsem jezdila jen pod stany, ale rekreační středisko bylo opravdu pěkné. Byl tu rybník, tři hřiště na různé hry - voleyball, vybika a to poslední nevim :D. Jídelna byla ve zděné budově a byly tu... ano! Splachovací záchody! xD
Do večeře jsme měli volno na vybalování. Večeře... jídla jsem se obávala, protože ne na kažém táboře vaří dobře. Tady ale paní kuchařky překvapily. Jídlo bylo opravdu výborné, skoro jako v restauraci. Snědla jsem tu i jídla, která normálně nejím - například zapečené těstoviny.

Okolí:
Měli jsme štěstí na počasí -ani jednou nám nepršelo- a proto se téměř neustále chodilo do rybníka. Poprvé jsme tam šli hned druhý den na etapovku. Od té chvíle se tam chodilo každé odpoledne, když teplota stoupla nad 30°C.
Když jsme zrovna nebyli v rybníce, chodilo se do lesa prozkoumávat taje středu Země (chápejte: celotáborová hra byla Cesta do středu Země).
Spousta aktivit se také děla v táboře. Hráli jsme přehazku (skoro každý den) a večer většinou bývalo Hututu (kdo nezná, strýček Google poradí).


Výlet:
V úterý 9. července se jelo na výlet do Jihlavy.
Měli jsme odjíždět v 10:00, ale nakonec byl odjezd až v půl dvanácté, protože se prý ten mail s žádostí hodil do spamu. Vedoucí Jarda nás poučil: ,,Děti, až příště někam pojedete s Jihlavským dopravním podnikem, zarezervujte si to radši o dvě hodiny dřív.'' Aby toho nebylo málo, zjistila jsem, že mi odešly baterky u foťáku (já blbá si to v chatce nezkontrolovala) a vedoucí už mně zpátky do chatky nepustili.
Jako první se šlo do ZOO Jihlava. Já automaticky zamířila do suvenýrů pro baterky. Vyplázla jsem 100 Kč za 4 baterky (hamouni jedni -,-) a co jsem po cestě nevyfotila mobilem, to jsem vyfotila foťákem. Na rozchod jsme měli dvě hodiny a museli jsme chodit minimálně po dvojicích.
Po Zoo byl ještě rozchod na náměstí Jihlavy. Eliška, jedna z vedoucích, se připravila s kamerou k McDonaldu a jakmile Jarda mávl na rozchod, Eliška začala točit jak celý tábor sprintuje do Mekáče xD


Shrnutí:
Tábor se mi velmi líbil, škoda, že mi o něm Anička neřekla dřív. Vedoucí byli uplně v pohodě a každý druhý na tom táboře se díval na Hvězdnou bránu, Červeného trpaslíka nebo Star trek (ano, i vedoucí) a já byla v sedmém nebi. *.*
Za celý tábor jsme měli 3 vymazlené diskotéky, protože Jarda je nejen vedoucí, ale i DJ.
Z tábora jsem si odvezla spoustu zážitků, fotek a tričko s 35 podpisy táborníků a 8 podpisy vedoucích.

Pokud se chcete podívat na fotky, zadejte si na Facebooku OS Zábavička.
Svoje fotky přidám zítra.
 
 

Reklama


Rubriky