AUTORČINY KECY

Taká ''malá'' noční bojovka

19. června 2013 v 14:53 | Shayla
Bylo asi půl jedenácté večer a já se rozhodla jít spát. Jak je známo, před spaním si vždy do uší strčím sluchátka a pouštím si písničky. Ležela jsem takhle asi půl hodiny, bubínky v uších mi rozechvívaly hlasité zvuky písniček, když najednou... bum. Myslela jsem, že to je jen bouřka, tak jsem se v posteli otočila na bok a nevšímala si toho. Ale pak všechno zhaslo. Úplně celé Jižní Město se ponořilo do tmy. Začaly houkat alarmy z aut a z obchodů a ihned všichni koukali z oken a chodili ven se podívat, co se vlastně stalo. Pražáci si asi říkají - Bouřka, no a? Na Jižáku při ní často vypínají proud. Jenže:
a) nebyla bouřka
b) elektřina doslova explodovala
Jak jsem řekla: Všichni byli v oknech a venku na ulici. Dorozumívali jsme se baterkami. Pohyb baterkou dokola znamenalo ''Světlo'' ze strany na stranu bylo ''Nevím''. Vždycky, když někdo další s baterkou vykouknul z okna, zakroužila jsem rukou na signál ''Světlo'?', ale bohužel se mi dostávalo pouze odpovědi ''Nevím.''
Ozvala se další rána (menší). Asi za pět minut zhasly i záložní světla v barácích a do deseti minut i Centrum Chodov. Do půl hodiny byla bez elektřiny značná část Chodova a okraje Malešic. Jen ten hotel co tu máme stále svítil. Asi jel na generátor.
Byla jsem vzhůru asi do půl dvanácté, pak jsem šla spát, protože se už nic významného nedělo a také proto, že někoho chytrého konečně napadlo vypnout ty alarmy co sem doléhaly z Centra Chodov. Táta mi ráno sdělil, že kolem půlnoci nahodili záložák a Kunratice (tam to bouchlo) furt hasí. Neví se přesný důvod výbuchu, ale podle mně je to z toho vedra.

Více si můžete přečíst ZDE.

(Ne)zvaný host

5. června 2013 v 14:44 | Shayla


(Fotka je mázlá, protože se mi na tom prstu neustále vrtěl. A kvalita foťáku na mém mobilu tomu také moc nepřispívá.)

Přišla jsem domů, sundala si boty, hodila tašku do kouta a šla otevřít okna, aby se vyvětralo vedro z bytu (celý den nám totiž do bytu praží slunce). Otevřu balkon a chystám se jít pustit si počítač. Ihned po otevření dveří od balkonu mně zarazí hlasité štěbetání. A pokud mně znáte osobně, víte, že každý zajímavý zvuk jdu prozkoumat.
Zvědavost mi teda nedá a vstoupím na balkon. Udělám vždycky jeden krok a zaposlouchám se. Nejdřív jsem myslela, že je to z venku z toho stromu co máme přímo před vchodem, ale když jsem došla na druhou stanu balkonu, štěbetání bylo ještě silnější. Koukla jsem do krabice na vrchu police, ale tam nic nebylo. Štěbetání se ozvalo znovu a tentokrát od mých nohou. Koukla jsem se dolů a tam byl až v rohu u zdi mezi regálem a štaflemi zalezlý malý vrabčák (na hlavě měl ještě trošku chmýří a byl, na poměry vrabce, celkem malý, takže zřejmě nedávno vylétl z hnízda).
Nevím jak se tam dostal a ani kdy, možná tam byl už ráno, ale to jsem na balkoně nebyla, každopádně nevěděl, jak se dostat ven (máme zasklený balkon, mezerou mezi skly to šlo asi dobře dovnitř, ale ven už ne). Zkusila jsem ho opatrně chytit, ale pořád mi uhybal (a silně mi překážely ty štafle), tak jsem mu zkusila dát rozdrolenou tyčinku (teď myslím tu od Bohemia, sůl jsem předtím sundala). Jako na potvoru ji nechtěl, tak jsem odložila zbytek tyčinka a zkusila ho znova chytit. Asi po pěti minutách mi ochotně vlezl na prst, mohla jsem si ho krásně prohlédnout. Chtěla jsem si tento okamžik zaznamenat a tak jsem ho vyfotila. Po ruce jsem měla pouze svůj iPhone 82 (chápejte - stará Nokia N82 :D) a lézt s vrabčákem do bytu pro foťák by asi byl blbej nápad (ještě bych ho musela znova chytat), tak to šlo jen s mobilem. Bez blesku samozřejmě.
Donesla jsem ho až k mezeře mezi skly, ještě jsem je trochu od sebe posunula, aby měl více místa. Nechtělo se mi ho házet dolů, nevěděla jsem, jestli umí létat, proto jsem jen vystrčila ven ruku. Nechtělo se mu :D Položila jsem ho na parapet a zkusila prstel lehce pohladit za hlavičkou a frrrnk, už byl pryč :)
Ještě chvíli mi tu na stromě pod oknem bordelizoval, asi hledal svou mamku, před chvílí přestal. Sned ji našel.
Vrabčáček byl velmi milý, nesnažil se mně klovnout a (až na to vrtění) mi ''drtil můj prst svými pařáty''.

Prší, prší, jen se leje, povodeň se tu nám děje...

3. června 2013 v 10:08 | Shayla


(←Takhle nějak se teď cítím xD)
Poslušně hlásím, že jsem se zatím neutopila (škoda, co? :D)

Prší, školy v celé Praze jsou uzavřené, nejezdí metro, v místě, kde býval Hostivař je teď rybník... co víc si může člověk přát?
Dokonce i tady u nás na Jižním Městě (na kopci!) se začínají z chodníků tvořit tobogány. A u naší školy už je taky (malý) bazén. Celkem uvažuji o tom, že si půjdu zaplavat :D

A nyní pár aktualit o povodňové situaci v Čechách:

- Národní divadlo uvádí nově nastudovanou Vltavu. Vstup zdarma.
- Stavba tunelu Blanka je v plném proudu.
- Sudetští Němci se radují z navráceného majetku, který je jim posílám po Labi do Německa.
- Prezident republiky pověřil náčelníka hlavního štábu nalezením vhodného kandidáta pro pozici viceadmirála linek MHD za účelem obnovení plynulosti provozu metra.
- Stavba největšího aquaparku ve střední Evropě s rekordním tobogánem Staroměstská-Želivského zahájena.
- Magistrát města Prahy odhlasoval zrušení městské policie. Nahradí ji Pobřežní hlídka.
- Neukázněným řidičům, kteří špatně parkují v oblasti Karlína, bude policie udělovat místo botiček kotvičky.
- Zprávy pro vodáky: "Všechny západočeské silnice jsou sjízdné!"


Zdroj obrázku: tumblr.com

Návod k použití...

2. června 2013 v 15:42 | Shayla
V případě, že potřebujete další důkaz, že lidská rasa je díky své blbosti odsouzena k záhubě, tady jsou některé skutečné instrukce nalepené na některých produktech:


1. Na pokrývce z Taiwanu
NEPOUŽÍVEJTE JAKO OCHRANU PROTI TORNÁDU

2. Na zrcátku přimontovaném k helmě používané americkými cyklisty
PAMATUJTE, PŘEDMĚTY V ZRCADLE JSOU VE SKUTEČNOSTI ZA VÁMI

3. Na Tchajwanském šampónu
POUŽÍVEJTE OPAKOVANĚ

Chčije a chčije...

2. června 2013 v 11:02 | Shayla
Měli bysme začít stavět druhou Noemovu archu, páč už nonstop prší celý týden a z hřiště před naším barákem se pomalu stává bazén :D Na příští týden už hlásí teplo a slunečno, ale já už jim nevěřím, protože tohle hlásili i na tenhle týden a i na ten předchozí...

Atlantidu na Fandovi mi začali dávat i o víkendu, což je známka toho, že ji potřebují rychle odvysílat. Jsem vážně zvědavá, co budou dávat po ní (taková SG-1 by byla vskutku ideální :D). Asi to bude nějaká kravina (vsadím se, že dají místo dvou dílů po sobě rovnou 3 díly Kobry 11 -,-''').

Včera jsme byli nakupovat. Konečně mám šaty na obhajobu AP. Jsou celé černé, mají zavazování na krk a dole jsou volné. Pořád vypadají mnohem lépe, než ten hadr, co jsem měla mít na sobě původně X_x
Kromě šatů mám i tři nová trička. Pak jsme se stavili ještě v jednom sekáči a tam jsem objevila dalšího puffla (modrého :3), což zvyšuje počet mých pufflů na dva :D (ještě mám růžového). Vypadají přibližně takhle a takhle (jen jsem si je mnohem lépe učesala). Růžového puffla jsem sehnala v sekáči v Tanvaldu (nyní se most wanted pufflem stává zelený a fialový puffle :D)

Zdroj obrázku: tumblr.com

Zase nějaká ta aktualizace...

31. května 2013 v 14:16 | Shayla(Jistě jste si všimli nového dessu, že? :D)

Nuže, věci se mají takto:
Před čtrnácti dny se na nástěnce ve škole objevily rozpisy obhajob absolventských prací. Obhajoby budou 17. a 18. června vždy od 8:00 do 13:00 (o konečném čase si nejsem pořádně jistá, ale vzhledem k tomu, že jdu až ke konci a po mně jsou ještě dva lidi, tak by to odpovídalo).
Já jdu 18.6 od 11:00 do 11:30. Sice jsem chtěla být ten první den (protože druhý den se chodí dívat děti z nižších ročníků ._.), ale nakonec jsem ráda, protože mi na obhajobě bude kromě třídního a vedoucího AP bude sedět ještě ředitelka (první den tam bude zástupkyně), takže je to hned druhá výhra po tom, co jsem dostala jako vedoucího práce Ondrovou, učitelku na přírodopis a chemii (furt lepší než Voříšková Oo ... nechtějte jí poznat, vypálí vám to oči :D)

Objevila jsem super způsob jak vybarvovat v Photoshopu (a vypadá to fakt cool), takže očekávejte, že sem šoupnu nějaký ten obrázek dělaný touto technikou.

Dělali jsme srovnávací testy (což asi všichni, kteří chodí do 5. , 7. nebo 9. třídy) z matiky, češtiny a angličtiny. Matiku minulý týden, češtinu v pondělí a angličtinu dneska.
Na matiku nám tam furt chodila naše matikářka a ptala se: ''Tak co? Bolí, bolí?'' , o češtině nám tam učitelka furt něco říkala, tak se nedalo ani pořádně soustředit a na angličtinu nám třídní pouštěl omylem jinou nahrávku a zjistil to až v půlce testu (a moc ke splnění testu také nepomáhala kvalita zvuku z reprobeden v počítačové učebně...).


Naše úžasná hudebka :D

22. února 2013 v 14:52 | Shayla

Právě jsem přišla ze školy. Naše poslední hodina byla hudebka... ale my nemáme toakové hudebky, jako ostatní, ne, ne :D
My máme totiž jednu super učitelku (super je jen, když ji nenaštveme). Například nám řekla, že potřebujeme nějaké znáky do druhého pololetí. Takže nám zadala referáty. Dál už jsme neměli co dělat, takže navrhla, že budeme hrát šibenici. Pokud prohrajeme, dostaneme úkol z češtiny (má nás i na Čj) a pokud vyhrajeme, dostaneme pochvalu. Teď začla ta zábavná část :D Učitelka napsala na tabuli ty čárky (určitě každý ví, co myslím). Tak jsme hádali, hádali - uhádli jsme 3 písmenka (ze sedmi) a hned jsme to uhádli (byl to saxofon). Takže bod. Učitelka se rozhodla přitvrdit. Napsala na tabuli 9-ti písmenné slovo. U něj stačilo uhádnout jen jedno písmenko a hned jsme věděli (vozembouch). Jako třetí a poslední to byly 2 slova. Přibilo jedno áčko a vyšla z toho hudební výchova. Učitelka se začala strašně vztekat, že to není fér, a že se s námi nedá hrát. Prý už s námi nic takového už nikdy hrát nebude :C :D
To ještě ale hodina zdaleka neskončila. Učitelka má totiž takový malý notýsek, kam si píše známky. Potřebovala si něco vyškrtat, tak poprosila o pravítko. Samozřejmě, že než ho někdo našel, vzala si takový ten obří trojúhelník (jak se s ním rýsuje na tabuli) a začla podle něj škrat v tom svém notýsku o rozměrech 5x10 cm :D (trojúhelník má tak metr krát 30 cm).
Celou třídou projel záchvat smíchu a učitelka jen vtipně poznamenala: ''Tak když mi odmítáte půjčit pravítko,tak co já mám jako dělat?''

Komiks bude nyní ve formátu A5

21. února 2013 v 14:23 | Shayla
Rozhodla jsem se, že budu kreslit Tabortu místo na A4 na A5.
Proč? Ohromně to totiž šetří čas, papír i moji námahu a můžu sem stránky házet častěji, protože nemusím vybarvovat celý papír. Jediný mínus u toho je, že se nemůžu tolik vyřádit na detailech. Začnu tedy postupně překreslovat stránky co tu jsou (do týdne sem hodím tu úplně první) a pak pojedu normálně dál. Když bude času dost, nová stránka by se tu měla objevovat přibližně každých 14 dní.

Také jste si jistě všimli, že je tu nový dess. Líbí? (Já osobně jsem s ním spokojená a to je divný :D)

Celý týden tu nebudu

8. ledna 2013 v 15:36 | Shayla
Ano, tenhle článek jsem chtěla zveřejnit už v neděli, ale shodou náhod mi zrovna v ten den vyhořel monitor :D Takže zveřejňuji až teď.
Proč tu celý týden nebudu? Nuž, věci se mají tak, že dnes jsem byla na přijímačkách na jednu střední (Tam mně vzali ^^ Byla jsem 3. ^○^), zítra mám,jak už víte, Časopis a Komiksové experimenty a ve čtvrtek a v pátek jdu na druhou střední (první den se kreslí a druhý den je test všeobecných znalostí).
O víkendu budu chtít odpočívat od toho všecho shonu odpočinout, ale možná se tu ukážu.

V roce 2013 poletí kolem Země kometa a bude vidět i z ČR

29. prosince 2012 v 14:18 | Shayla
Před několika měsíci objevená kometa ISON, která příští rok na podzim proletí kolem Země, bude podle odhadu vědců zářit jasněji než Měsíc. Pozorovatelé ji tak na obloze uvidí pouhým okem. Podívanou si však lidé užijí jen tehdy, pokud se těleso na své cestě ke Slunci nerozpadne. Agentura Reuters o tom informovala v sobotu s odkazem na slova astronoma Donalda Yeomanse z amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA).
Kometa se má podle výpočtů přiblížit na 1,9 miliónu kilometrů ke Slunci a tohoto bodu dosáhne 28. listopadu 2013. Na obloze ale bude viditelná od října 2013 do ledna 2014.

Kometa prý bude mít velmi dlouhý prachový ohon a díky její vysoké jasnosti ji zřejmě bude možné pozorovat i ve dne. Vědci však stále počítají i s tím, že se vesmírný objekt rozpadne, jako se stalo už mnohokrát v minulosti.

Kometu objevili ruští amatérští astronomové Vitalij Něvskij a Arťom Novičonok na CCD snímcích pořízených reflektorem projektu International Scientific Optical Network (ISON) na observatoři poblíž ruského Kislovodsku nad ránem 21. září 2012. Jejich objev potvrdila pozorování astronomů v USA.

V roce 2013 budou vidět dvě komety

Kometa dostala označení C/2012 S1 (ISON) a jmenuje se tedy netradičně podle zkratky projektu a ne podle svých objevitelů. Její dráha je velmi podobná dráze komety, která kolem Země proletěla v roce 1680 a která byla taktéž viditelná i za dne. Vědci dokonce spekulují, že tyto dvě komety mohou pocházet z jednoho mateřského tělesa.
V příštím roce bude možné pozorovat hned dvě komety. V březnu by se na obloze měla objevit kometa Panstarrs (C/2011 L4), která by měla být viditelná dalekohledy. Její jasnost by měla být podobná jako u vlasatice Hale-Bopp, která kolem Země letěla v roce 1997 (v ten rok jsem se já narodila :D Máma mi o ní vyprávěla).

ZDROJ

 
 

Reklama


Rubriky