FOTÍM...

Válka s (Vele)Mloky

11. června 2014 v 20:25 | Shayla
Už se celkem rozneslo, že 31. května se v Zoo Praha v Tróji otevíral nový pavilon. A ne jen tak ledajaký. Pavilon velemloků, neboli "sladkovodních pand", jak se jim občas přezdívá, což má vyjádřit stupeň ohrožení velemloků v přírodě. Jejich kritické ohrožení má na svědomí především ztráta přirozeného životního prostředí a také lov pro maso, které je v Číně považováno za delikatesu. Velemloci také inspirovali Karla Čapka při psaní příběhu Válka s Mloky.

Do Jonsdorfu nejen za motýly

11. června 2014 v 16:26 | Shayla
Několik kilometrů za českými hranicemi, nedaleko měst Žitava a Hrádek nad Nisou, se nachází Schmetterlingshaus, jediný celoročně otevřený motýlí dům, který máme my z Česka nejblíže. Existuje samozřejmě i jeden stálý motýlí dům na našem území, někde u Františkových Lázní, ale Schmetterlingshaus je větší a hlavně jsem ho měla blíže.
Jak název říká, v Schmetterlingshaus chovají hlavně motýly, ale kromě nich zde bydlí i kosmani, tropické ryby, plazi a obojživelníci. Nejlepší na tom je, že s Němcem za kasou se domluvíte i česky a dokonce dostanete i českého průvodce (letáček). Více informací je na oficiální stránce.

Máte rádi západy slunce?

27. května 2014 v 20:48 | Shayla
Západy slunce a mraky. Obojím jsem doslova fascinovaná a vždycky si musím nějaký ten zajímavý mrak (nebo mraky) nebo západ slunce vyfotit. Jen pár fotek...

Pražská Zoo na prvního Máje

23. května 2014 v 11:08 | Shayla
Celý duben byl takový deštivý, ale prvního května se udělalo hezky, takže jsem si navrhla výlet do zoo. Vyrazila jsem časně ráno, někdy kolem osmé nebo deváté, kdy se ještě zvířata nerozhodují lenošit, protože ještě nedostala jídlo. A stálo to za to.
(Klasika - pro plnou velikost klikejte na obrázky...)

Fata Morgana, Výstava motýlů - 18. 4. 2014

26. dubna 2014 v 10:45 | Shayla
Snad nemusím opakovat, že pro plnou velikost musíte klikat, že?
(Tyhle náhledy jsou totiž děsně nekvalitní...)

Jabkenice - 30. 3. 2014

4. dubna 2014 v 15:37 | Shayla

Nějak nevím, co k tomu napsat, tak sem dám jen ty hezké fotky c:
Klikejte pro plnou velikost.
 
 

Reklama